Martinson: MicroLinki kasum Delfi müügita kuni 10 miljonit

Kristiina Randmaa 27. aprill 2004, 00:00

?Võin öelda, et kasum oli miljonites kroonides kuni 10 miljonit krooni,? ütles Allan Martinson eile avaldatud möödunud kvartali majandustulemusi kommenteerides.

MicroLinki möödunud kvartali 62,6 miljoni kroonine kasum oli suurim ettevõtte ajaloos. Kasumisse oli arvestatud internetiportaali Delfi müük Norra Findexa kontsernile, Martinson ei soovinud aga portaali müügihinda ja osakaalu kasumis täpsustada.

Ettevõtte puhaskasum suurenes aastaga 64,6 miljonit krooni, võrreldes eelmise aasta sama kvartali 2,0 miljoni kroonise kahjumiga.

Täna tegutsevate MicroLinki äride kasv võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga oli 3%. MicroLinki Baltimaade ettevõtetest tegi suurima käibe Läti MicroLink, mille konsolideerimata käive oli 90,8 miljonit krooni.

Martinsoni sõnul andis umbes 40 miljonit krooni sellest raadioelektroonikaettevõte SAF Tehnika ning umbes 50 miljonit krooni IT-teenused.

Eesti ja Läti MicroLinki ettevõtted põhinevad vaid IT-äril. MicroLinki Eesti konsolideerimata käive oli 57,9 miljonit krooni, Leedu 20,3 miljonit krooni.

?Üldjuhul on Läti IT-ettevõte kaks-kolm korda suurem kui Eesti oma,? lisas Martinson.

MicroLinki kogukäive eelmises kvartalis oli 158 miljonit krooni.

Ettevõtte loodavat lisaväärtust näitav brutokasum kasvas kvartalis 72,0 miljoni kroonini. Brutokasumi marginaal on aastaga tõusnud 40 protsendilt 45 protsendini.

Kvartali kulumieelne ärikasum EBITDA kasvas 11,6 miljoni kroonini võrreldes eelmise aasta 9,5 miljoni krooniga.

Suurim kasv võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga oli Leedus (69%), seda peamiselt tänu ärirakenduste projektidele. Läti kasv oli 45%, eelkõige tänu SAF Tehnika jätkuvale arengule, kus kasv oli 238%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing