Mobiilioperaatorid suruvad kõnekaartide hindu alla

ÄP 27. aprill 2004, 00:00

Eile veidi enne keskpäeva teatas Radiolinja, et toob turule ettemaksuga kõnekaardi ZEN, mille liitujate vahelised kõned on augusti lõpuni tasuta.

Konkureeriv mobiilioperaator Tele2 teatas pool tundi hiljem, et langetab kõnekaartide Smart ja Ultra hindu.

Mobiilioperaator EMT teatas pärastlõunal, et lubab suvel ühelt POPi kõnekaardilt teisele tasuta helistada.

Esialgu teatas Tele2, et alates 1. maist maksab Tele2 kõnekaardi Smart kõneminut päeval 4 krooni, õhtul 1,75 krooni. Kuid pärast Radiolinja teadet pärastlõunal, et nemad alandavad veelgi hinda ja toovad kõnekaardi hinna 3,5 krooni peale, teatas veelkordsest hinnaalandusest ka Tele2. Smarti kõneminut hakkab maksma samuti 3,5 krooni.

Ultra võrgusisene kõne maksab kogu aeg 1,5 krooni, võrgust välja päeval 5,5 ja õhtul 2,7 krooni. Mõlema paketi lühisõnumi uus hind on ööpäev läbi 0,75 krooni.

Lisaks pakub Tele2 suveks tasuta võrgusiseseid kõnesid, kui laadida uut kõneaega elektrooniliselt kas sularahaautomaadi, internetipanga või SMSi teel.

Radiolinja ZENi kõneminut nii laua- kui ka mobiiltelefonile on päeval 3,5 krooni, õhtul kaheksast hommikul kaheksani 2 krooni, SMS-sõnum 1 kroon.

Radiolinja loodab saada kõnekaardile ZEN aasta lõpuks 30 000 klienti, ütles firma juhatuse liige Andrus Hiiepuu.

EMT kõnekaardiga tasuta helistamine kehtib 1. maist 31. augustini. Lisaks saab Simpeli stardikomplektiga alates 1. maist kaasa poole rohkem ehk 200 krooni eest kõneaega.

Radiolinja pole seni kõnekaardi-teenust pakkunud. EMT ja Tele2 tõid oma esimesed ettemaksuga kõnekaardid turule detsembris 1998. EMT-l ja Tele2-l on Hiiepuu sõnul üle 300 000 ettemaksuga kõnekaardi kasutaja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing