Eesti intressimäärad liituvate riikide seas ühed madalamad

Inno Tähismaa 29. aprill 2004, 13:09

Eesti pikaajalised intressimäärad on Euroopa Liiduga liituvate riikide seas ühed madalamad, selgub Euroopa Keskpanga ülevaatest.

Eestis on veebruari seisuga pikaajalised intressimäärad 4,77%. Liituvate riikide seas on määr madalaim Maltal, 4,7%. Eestile järgnevad Küpros 4,79%, T?ehhi 4,8%, Leedu 4,81%, Sloveenia 5,01%, Läti 5,05%, Slovakkia 5,11%, Poola 6,82% ja Ungari 8,65%.

Pikaajalised intressimäärad liituvate riikide kohta avaldab Euroopa Keskpank esimest korda, need on arvutatud koostöös liituvate riikide keskpankade ja Euroopa Komisjoniga (Eurostat). Intressimäärad on kokku arvutatud valitsuse pikaajaliste võlakirjade ja muude sarnaste väärtpaberite baasil. Välja on toodud aegrida intressimäärade kohta möödunud aasta veebruarist kuni tänavu veebruarini.

Eesti kohta on avaldatud intressimäära indikaator. Eesti Panga teatel tuleneb Eesti erinevus sellest, et valitsuse konservatiivse fiskaalpoliitika tõttu puuduvad Eestil võrreldavad pikaajalised võlakohustused. Poolte kokkuleppel kasutatakse Eesti võrdlemiseks erasektori kroonilaenude intressimäära näitajat.

Pikaajalised intressimäärad on üks kriteerium, mille põhjal hinnatakse majanduse ühtlustumise astet Euroopa Majandus- ja Rahaliiduga EMU.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing