Telekomil 1,02kroonine optsioonipreemia

Alvar Jõgeva 03. mai 2004, 00:00

Eesti Telekomi aktsia sulgus reedel minimaalselt neljapäevasest tasemest allpool. Praegu hinnatakse Telekomi aktsiaid 1,02 krooni võrra kallimalt TeliaSonera pakkumisest (111,30 krooni), millele lisandub ka 8kroonine dividend.

Telekomi aktsiate ostmist võib kaaluda kui optsiooni, allapoole liikumise ruumi on 1,02 krooni. Juhul kui tehakse parem pakkumine, on tõusuruumi aga küllaga. Investori jaoks oluline riski ja tulu suhe on Telekomi puhul paremat pakkumist oodates väga hea. Kuid see jääb siiski spekulatsiooniks. Aktsia sulgus reedel 120,32 kroonil.

Kõige olulisem uudis oli Hansapanga pikaajaliste võlakohustuste reitingu tõstmine ühe astme võrra Fitch Ratingsi poolt. Uueks reitinguks sai A. Hansapanga aktsia alustas päeva tõusuga, kuid pärastlõunal vajus ära. Aktsiat ei toetanud ka reitingu tõstmine. Arvatavasti õnnestub pangal järgmine võlakirjaemissioon teha madalama intressiga, kuna riskipreemia on väiksem. Kuna laenude järele on nõudlus suur, siis on tegemist kahtlemata positiivse uudisega. Samas tuleb arvestada ohuga, et pangal on juba rohkem laene kui hoiuseid, mis edasise buumi juures muutuks ohtlikuks. Uued laenutaotlejad on aga enamasti väiksema sissetulekuga ja rasketel aegadel võivad muutuda koormaks pangale.

Baltikumi juhtiva panga aktsiaga kauplesid peamiselt väikeinvestorid. Aktsia hind langes minimaalselt ehk ühe euro sendi võrra, kuid sellest piisas, et sulguda allpool 100 krooni taset. Käive jäi tagasihoidlikuks, olles napilt suurem kui Eesti Telekomil, vastavalt 4,96 ja 4,55 miljonit krooni. Kuigi reedel ei liikunud suured blokid, mida kasutati maksude optimeerimiseks, peaksid need siiski tagasi liikuma lähipäevil. Väikest meelehärmi võib tekitada maksude optimeerijatele aktsiahinna liikumine.

Suurimaks tõusjaks sai Rakvere Lihakombinaat. Põhjus Tallinna börsil ülimalt tavaline lai ostu- ja müügihinna vahe. 8protsendiliseks tõusuks piisas kõigest ühest tehingust ja 7000 kroonist. Ebalikviidsete aktsiate puhul soovitaksin kasutada limiithinnaga orderit, vastasel juhul tuleb lõivu maksta laiale ostu- ja müügihinna vahe kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing