Õhtujuhtide välimääraja

Jüri Kriisemann 10. mai 2004, 00:00

Nende iseloomustamiseks sobiks väljend TVst tuntud. Tegemist on niisiis tuntud tegelaste, näitlejate või teletähtedega. Nad on oma ala tõelised profid ja seetõttu kutsutakse neid kõikvõimalikke üritusi juhtima alates jõulupidudest ja lõpetades uue auto- või konjakimargi tutvustamisega. Nende jaoks ei ole vahet, mis sündmusega on tegu, sest nagunii on põhitähelepanu nendel, mitte peoperemeestel. Seetõttu ei maksa neilt oodata tellija jaoks oluliste nimede meeles pidamist ja targem on kohe ette valmistada spikker. Paha ei tee ka sündmuse kirjutamine samale lehele, et see tähesäras ei ununeks. Mõned firmajuhid peavad tähtede kutsumist oma asutuse pidudele prestii?ikaks ja kasutavad oma ütel ainult selliseid õjuhte. Tegelikult ongi tä kutsumine õt juhtima kindla peale minek, sest sellisel juhul võka viletsa toote võüe suureks mäida. Pealegi on täedel meeldiv omadus säda ka kehvas olukorras, seega on nende kasutamisel igasugused suuremad apsakad reeglina västatud, sest nad suudavad ka kõ piinlikumast olukorrast väapäu leida ja oma karismaatilisuses mõad usaldusväärselt.

Tema on oma klassivendadest ainus, kes pole Vene sõjaväes või viinaravil käinud. Tema sügavad kultuurilised huvid jäävad teistele arusaamatuteks, aga temas elab soov maailma parandada. Seetõttu on tema ürituste kavas alati mõni isamaaline luuletus ning laul. Tema populaarsus vanema põlvkonna seas on meeletu, aga tema miinuseks on kassettidele salvestatud fonoteek, mida ta esitab magnetofoniga Majak, mille helikvaliteet pole just kiita ja külakapell, mida ta sõbramehe poolest enda esinemistele taustaks soovitab. Tema eeliseks on karskus ja hea väljanägemine. Miinusena võiks välja tuua elamist sõjaeelses Eesti Vabariigis ja rahvamuusikaga liialdamist.

Erinevalt tähtedest neid laiem avalikkus nägupidi veel ei tunne, aga see ei vähenda nende suurelisust suhtlemisel, sest nad on kindlad, et just nemad on Eesti meelelahutusmaastikul tegelikud tegijad. Oma kõnesse pikivad nad tuntud inimeste eesnimesid, et vihjata oma suurele tutvusringkonnale ning rõhutada oma lähedust tuntud tegelasega. Nende positiivseks küljeks on energilisus ja negatiivseks küljeks on oma kindel leivanumber, milles nad on tugevad ? näiteks mõni laul, tants või paroodia, mille nad omal ajal selgeks õppisid ja mida nad nüüd igal võimalikul juhul esitada tahavad. Nad arvestavad kliendi soovidega vähe ja panevad programmi oma äranägemise järgi paika. Tegelikult läheb üritus ikka nii, nagu läheb ja hiljem on tal hea õhata, et pooled asjad jäid veel tegemata.

Tema alaline töökoht on kusagil lukksepatöökojas või kantseleitarvete hulgimüügifirmas müügimehena. Neil on kõva hääl ja hea väljanägemine. Nad teavad lõpmatuseni anekdoote ja võivad neid jutustada isegi siis, kui keegi neid enam kuulata ei viitsi. Nende erialane müügiedu tuleneb nende tüütust iseloomust ? sageli ostavad kliendid nende pakutavat kaupa ainult selleks, et tüütusest lahti saada. Ka õhtut juhivad nad tõeliste sõumeestena, kusjuures üks oluline iseärasus on see, et nad on veendunud, et kõik naised neid tahavad ja seetõttu valivad nad ka õhtut juhtides välja mõne siresääre, kellega hakkavad mesijuttu puhuma ja nilbeid ettepanekuid tegema. Eeliseks on odav hind ja vähesed nõudmised. Miinuseks on igasugune hea maitse puudumine ja napsilembus ka ürituse korraldamisel.

Need on kunagised kooperaatorid, kes teevad nüüd tööd mõne agentuuri lipu all. Nende paremad päevad jäävad rublaaega, aga ka nüüd tunnevad nad ennast suurepäraselt ja reklaamivad end agentuuride kaudu. Neil on oma väljakujunenud klientuur, kellele nad igal aasta suvepäevi ja jõulupidu korraldavad ning näitamaks, et on trendidega kursis, pakuvad nad igal aastal uue teema nendeks üritusteks ? kord soovitab ta kuuekümnendaid, kord sanatooriumi või siis Antiik-Kreeka olümpiamänge. Tegelikult ei mõtle ta neid ise välja, vaid esitleb kliendi mõtteid enese loovusena. Plussiks on täpsus asjaajamisel ja kohaleilmumisel. Miinuseks on habemega naljad ja kulunud väljendid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing