Täisteenusrent võib tarbeauto odavamaks muuta

Rivo Sarapik 11. mai 2004, 00:00

Miks tarbeauto ostmise asemel täisteenusrendiga kasutusele võtta? ASi Silberauto Mercedes-Benz tarbesõidukite osakonna juhataja Alar Vettik selgitas, et täisteenusrent on firmale auto omamisest soodsam ning kasulikum, sest sõiduki haldamise mured lähevad automüüja õlgadele. Eriti siis, kui ettevõttel on suur autopark.

?Mida suurem on park, seda suuremad on halduskulud ning seda enam on vaja rahavoogude juhtimist,? selgitas Vettik ja lisas, et täisteenusrent võib olla lahenduseks, sest kõik autopargiga seonduvad kulud on koondatud kuumaksesse. Täisteenusrendi kuumaksele lisandub vaid autojuhi palk ning kulutused kütusele.

Sõiduki täisteenusrendi kuumakse suurus sõltub kasutusperioodist ja läbisõidust. Kuumakse sisaldab liiklus- ja kaskokindlustust. ?Kui vahemaa tuleb pikem või lühem, räägime kliendiga läbi,? selgitas Vettik arveldamist.

Kui kaubik läheb katki, saab Mercedese täisteenusrendi kasutaja asenduskaubiku, et töö tegemata ei jääks. Mercedes-Benzi veoauto puhul on ette nähtud hüvitis. MB raskeveokite osakonna juhataja Andres Lubergi sõnul on hüvitise suurus 180 eurot ehk 2808 krooni päevas, mida hakatakse arvestama alates teisest päevast.

Täisteenindusrenti saab Lubergi sõnul kasutada ka autode puhul, mis ei asu Eestis, vaid liiklevad näiteks Euroopas. ?Sellisel juhul ei pea sõidukit hooldama Eestis, vaid seda saab teha riigis, kus autot kasutatakse. Selleks volitab automüüja mõnd MB esindust,? lisas Luberg. Teenuse hind välismaal oluliselt ei erine.

AS Silberauto on praegu ainus autofirma, kes sellist teenust kaubiku- ja veoautode klientidele ise pakub.

Citroeni tarbesõidukite müüja Veho Eesti turundusjuht Karin Eek selgitas, et pakuvad tarbesõidukitele täisteenindusrenti vaid pikaajalise koostöökogemuse põhjal püsiklientidest ettevõtetele ja iga taotlus vaadatakse juhatuses eraldi läbi. See ei ole Veho Eesti põhitegevus, eesmärgiks on teenindada nn VIP-kliente võimalikult laias ulatuses.

Täisteenindusrendi hind sisaldab auto kindlustust, hooldust ja auto vahetust peale üheaastast kasutamist. Lisaks kehtib sõidukile aastane läbisõidupiirang 30 000 kilomeetrit.

  • Kristo Rossman, Eesti Posti haldusosakonna juhataja:
    AS Eesti Post korraldas 2003. aastal avatud pakkumismenetlusena riigihanke, mille eesmärgiks oli väikekaubikute hankimine. Riigihankes osutus parimaks pakkumiseks Autori ASi pakkumine kui Eesti Postile majanduslikult kõige soodsama pakkumise esitaja vastavalt riigihanke hindamiskriteeriumitele. Autori ASi pakutavaks sõidukiks oli Renault Kangoo. Teenusena kasutame tavalist kasutusrenti, sest see on majanduslikult kõige soodsam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:26
Otsi:

Ava täpsem otsing