Ülevõtmispakkumine ebakindel

Raivo Sormunen 11. mai 2004, 00:00

Eesti Telekomi aktsia sulgus eile 118,76 kroonil ehk üle poole krooni jagu allpool TeliaSonera pakkumishinda. Aktsia madalaimaks päevasiseseks hinnaks jäi 118,13 krooni.

Telekomi aktsiaga tehti käivet 28,6 mln krooni eest. Viimati oli Eesti Telekomi aktsiakäive suurem 27. jaanuaril, mil investeerimispank Morgan Stanley tõstis T?ehhi Telekomi hinnasihti, avaldades sellega kaudselt positiivset mõju teistele regiooni telekomidele.

Pärast TeliaSonera ülevõtmispakkumise teatavakstegemist (14. aprill) oli eile esimene päev mil Eesti Telekomi aktsia sulgus allpool Skandinaavia telekomikontserni ülevõtmispakkumise hinda, mis on 119,30 krooni (pakkumishind 111,3 krooni aktsia eest + 8 krooni aktsia kohta dividende).

Sampo Panga aktsiamaakler Kristian Miileni sõnul arvatakse turul, et TeliaSonera oma pakkumist ei tõsta. Samuti on võimalus, et TeliaSonera võib oma pakkumise edasi lükata.

TeliaSonera pakkumisteates on kirjas, et pakkumine kehtib siis kui telekomikontsern saab enda kätte vähemalt 85% kõigist Eesti Telekomi aktsiatest. See tähendab sisuliselt seda, et Eesti riik peab endale kuuluvad 27,23% Eesti Telekomi aktsiapakist maha müüma. Samas on Eesti riik teatanud, et TeliaSonera pakkumine on nende jaoks liiga madal.

TeliaSonera miinimumosaluse nõudest enne 1. juunit ka loobuda. Sel juhul võib telekomikontsern Eesti Telekomi aktsiaid investoritelt ära osta ka siis, kui Eesti riik TeliaSonerale oma aktsiaid maha ei müü.

Reedel kiiremalt vajuma hakanud Hansapanga aktsia sulgus eile 93,88 kroonil ehk 3,5% miinuses. Suur langus saavutati esimese paarikümne kauplemisminutiga peale mida liikus aktsia päeva lõpuni stabiilselt. Käivet tuli väga korralikud 62,6 mln krooni.

Kristian Miileni sõnul oli Hansapanga aktsia osas müügisurvet näha hoolimata tugevatest kvartalitulemustest juba möödunud nädalal.

5,95 ja 6 (93,10-93,88 krooni) euro vahel oli Nordea Pank ja Suprema juba Hansat ostmas, kuid Miileni arvates pole sellega müügiorderid lõppenud. Üheks aktsiat allaviivaks teguriks pidas maakler eile paari protsendi jagu miinuses liikuvaid välisbörse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:26

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing