11. mai 2004 kell 11:34

Algas keskkonnakaitsekampaania ?Plastpudel pole prügi?

Eesti Roheliste Ettevõtete Liit alustab sel nädalal keskkonnakaitsekampaaniat ?Plastpudel pole prügi?.

Kampaaniaga loodetakse inimestele teadvustada, et PET-materjalist plastpudelid ja kanistrid on taaskasutatav tooraine, mille uuesti kasutusele võtmine säästab keskkonda ja vähendab maavarade kasutamist.

PET-materjali valisid korraldajad esimeseks kogutavaks materjaliliigiks, kuna see on muust prügist kergelt eristatav ning selle kogumine ja vastuvõtupunkti toimetamine on lihtne ja mugav.

Korraldajad usuvad, et keskkonnasäästlik käitumine saab välja kujuneda vaid siis, kui inimestel on olemas ka praktiline võimalus õigesti käituda ? konkreetsel juhul siis taaskasutatavaid pakendimaterjale kogumispunktidesse ära anda. Edaspidi kavatseb Eesti Roheliste Ettevõtete Liit kogutavate materjaliliikide hulka suurendada ning luua inimestele võimalused ka kile, klaasi, paberi, papi ja muude pakendimaterjalide ära andmiseks.

Eesti inimesed ei ole harjunud mõtlema, et paljud pakendimaterjalid, mida inimesed on harjunud lihtsalt ära viskama, on tegelikult taaskasutatav tooraine. Selliste materjalide kokku kogumiseks ja taaskasutamiseks tuleb need materjalid aga juba tarbija juures kodus muust prügist eraldi koguda ning eraldi käitlusse toimetada.

Plastpudelite kogumiseks on Maksimarketite ja Konsumite juures üle Eesti välja pandud spetsiaalselt märgistatud konteinerid. Konteinerite juures on ametis materjali vastuvõtjad, kes selgitavad inimestele, milliseid materjale vastu võetakse.

Inimeste vahel, kes kampaania jooksul teatud koguse PET-pudeleid ära annavad, loositakse välja auhindu. Peaauhinnaks on perereis Kanaari saartele, igal nädalal loositakse välja perereis Serena veeparki, jalgratas ja rulluisud.

Täpsemat infot saab <#siit=http://www.rohelised.ee>

Hetkel kuum