Töötukassa reservi ära õigustamine nõuaks 33protsendilist tööpuudust

12. mai 2004, 14:59

Töötukassa ligi miljardilise reservi ära kulutamiseks peaks töötuse määr koheselt tõusma 33protsendile.

Nii ütles Tööandjate Keskliidu juhatuse liige ja Töötukassa nõukogu liige Tarmo Kriis põhjendades töötuskindlustusmaksete alandamise majanduslikku vajadust.

?Selleks, et töötukassa jooksvad tulud ja kulud jõuaksid tasakaalu, peaks tööpuudus kehtivate maksemäärade puhul tõusma 17protsendini,? ütles Kriis. ?Sellist tööpuuduse taset ei too kaasa ka väga tõsine majanduskriis. Erinevalt Riigikogu rahanduskomisjonist ei pea Eesti Tööandjate Keskliit töötuskindlustusmaksete alandamist lauslolluseks, vaid riigi majandusprognoosidel põhinevaks ainuvõimalikuks otsuseks.?
Eesti Tööandjate Keskliit taotleb tööandjate töötuskindlustusmaksete alandamist järgmisest aastast 30-40% võrra.

Nii rahandusministeerium kui Eesti Pank prognoosivad hõive kasvu ja tööpuuduse vähenemist. Rahandusministeeriumi kevadprognoosi kohaselt toob liitumine Euroopa Liiduga juurde rohkem töökohti, kui neid ümberstruktureerimise tulemusena kaotatakse. Samuti avaldab positiivset mõju välisnõudluse taastumine 2004. aastal, mis elavdab eksporti ja seeläbi mõjub positiivselt ka hõive kasvule.

Teisipäeval Töötukassa tegevusaruandega tutvunud Riigikogu rahanduskomisjon leidis, et praegu oleks töötuskindlustusmaksete alandamine ennatlik, sest reserve tuleb hoida keerulisemateks aegadeks, vahendab Tööandjate keskliit komisjoni esimees Andres Lipstoki sõnu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing