USA börsid: intressitundlike aktsiate ost tõstis börsi

12. mai 2004, 09:36

Investorid hakkasid eile USAs kokku ostma intressitundlikke ning kiiresti langenud tehnoloogiasektori aktsiaid ning aitasid turu mõõdukale tõusule.

Tehnoloogiasektori liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks, mis langes esmaspäeval alla 1900 punkti taseme, tõusis 1,9% ning jõudis 1931,55 punktini.
Kvaliteetaktsiate liikumisi jälgiv Dow Jones tõusis pärast ühe päeva pikkust pausi taas üle 10tuhande punkti joone, sulgudes 10019,47 punktil (tõusu 0,3%).

Investorid ostsid tehnoloogiasektori aktsiaid, väikese turuväärtusega ettevõtteid ja finantssektori väärtpaberid hoolimata sellest, et nad on kõige haavatavamad järgemisel kuul suure tõenäosusega toimuva intressitõusu ees.

Analüütikute sõnul põhjustas ostutuhina aktsiahindade põhja otsivad investorid, samas jäid aga ostukogused märgatavalt alla eelnenud kolmel päeval toimunud müügimahule.

?Hetkel tõmbab turg veidi hinge. Ma arvan, et me hindame praegu aktsiamüügi mõju ümber, et näha kas tegu polnud mitte intressimäärade võimalikust tõusust ajendatud ülemüümisega,? ütles uudisteagentuurile AP Rydex Investments kauplemisjuht Stephen Sachs. ?Meil on kindlasti ruumi veel aktsiahindade allatulekuks, aga lühiajaliselt pakub praegune tase tuge,? lisas Sachs.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing