Saksa Lidl ehitab logistikakeskuse Tänassilma tehnoparki

Andres Kärssin 24. mai 2004, 00:00

Tänassilma tehnopargi arendaja Mergo Holdingu juhatuse liige Tõnu Soodla kinnitab, et üle 9 hektari suurune krunt on müüdud Lidlile, kuid lähemalt ta tehingut ei kommenteeri. ?Härrased Lidlist panid meile südamele, et ei soovi olla meedia tähelepanu all,? lisas ta. Lidli esindajatega Äripäev reedel ühendust ei saanud, ka varem pole ettevõte oma tegevust Eestis kommenteerinud.

Soodla ütles, et Lidli rajatav ladu ja logistikakeskus sobib Tänassilma tehnopargi suunitlusega. Tema sõnul on tehnopargis kõik valmis ehitusega alustamiseks ning kopa võiks maasse lüüa kas või kohe kui ehitusprojekt ja nõutud heakskiidud olemas. Kogu tehnopargi detailplaneering on tehtud juba varem.

Saku vallavalitsuse ehitus- ja planeerimisteenistuse juht Tarmo Kastemäe ütles, et praeguse info kohaselt on Lidli ehitusprojekt koostamisel. Ta lisas, et Lidli Saksamaal olevate ladude baasilt vaadates võiks ehitusaluse pinna suuruseks tulla umbes 40 000 ruutmeetrit.

Hulgimüüjatele Jungent ja Kaupmees kuuluva logistikafirma Via 3Li juhataja Ago Raudsepa hinnangul võib Lidlile sobiliku logistikakeskuse ehitamine aega võtta minimaalselt pool aastat. ?Ega see nii väga keeruline ei tohiks olla, selliseid keskuseid on ennegi ehitatud ? kas või Kesko oma Jüril,? märkis ta.

?Kuna discounter?is on kauba nimetuste arv väike, siis lähtudes sellest pole suurt keskust vaja. Tegemist on suure käibe ja väikse nomenklatuuriga ? pole vaja palju põrandapinda, pigem kõrgust,? oletas Raudsepp.

Eestis tegutsevatest jaekaubanduskontsernidest on oma keskladu olemas Keskol ja ETK-l.

Lähtudes Lidli tegevusest Soomes-Rootsis, kuhu Saksa ettevõte hiljuti laienes, toimub koos logistikakeskuse valmimisega ka esimeste poodide avamine. Eestis otsib Lidl teadaolevalt poekohti ja kontakteerub toiduainetööstustega.

Lidli kaubamärgi all opereerib Saksa perefirma Schwarz Gruppe, millele kuulub 5600 kauplust. Schwarz Gruppe kuulub maailma 20 suurima jaekaubandusettevõtte hulka, grupi käive oli 2003. aastal Saksa kaubandusekspertide hinnangul 340 miljardit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing