Börsikommentaar: Norma aktsiad täna alla 100 krooni

27. mai 2004, 09:32

Täna Norma aktsiad õigust dividendile ei oma ja seega peaksid aktsiad kukkuma 5 krooni võrra. Eilse sulgemishinna puhul tähendakse see alla 100 kroonist hinda.

Siiski on vaieldav, kas aktsiad peaksid kukkuma 5 krooni võrra või lisaks veel ka dividendide tulumaksu võrra. Igal juhul ettevõttest läheb raha välja rohkem kui 5 krooni aktsia kohta. Norma aktsiaga tehti eile 178 miljonit krooni käivet. Suurt käivet maksude optimeerijate poolt on oodata ka lähiajal, kuna aktsiad liigutatakse nüüd tagasi.

Viimastel päevadel on liikunud ka suured Hansapanga aktsiate plokid. Kuigi majasisesed plokktehingud konkreetset ostu- või müügihuvi ei näita, peaks Hansapank olema ka edaspidi tähelepanu keskpunktis. Eile Hollandi suurpanga ING poolt antud 113 kroonine hinnasiht peaks elevust tekitama ka tänaseks. Seni on ING üsna hästi suutnud Hansapanga aktsia käitumist ette ennustada, eelmine soovitus oli neil müü ja peale soovituse andmist väärtpaber langes oluliselt. Hetkel nähakse heade esimese kvartali tulemuste ja langenud aktsiahinna puhul jällegi head ostukohta. Siiski toimus enamik tõusust juba eile ja praegu rongi peale astudes võib olla juba hilja.

Endiselt on oodata 5 ettevõtte majandustulemusi, aega tulemuste avaldamiseks on 31. maini. Siiski ei tasuks seda teha viimasel tähtajal, kuna investorid on huvitatud võimalikult värskest informatsioonist. Investoritele vastu tulles võiks teinekord majandustulemused varem avaldada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing