EPL: Harjumaa firmad tahavad loobuda ASi Tallinna Vesi teenusest

31. mai 2004, 08:03

Harju maakonna vee-ettevõtted ühinevad, et loobuda aktsiaseltsi Tallinna Vesi teenusest.

Plaanis on suunata reovesi teistesse veepuhastusjaamadesse või ehitada uus jaam, kirjutas Eesti Päevaleht.

?Mitte keegi ei saa enam Tallinna veefirmaga hakkama, isegi mitte linn. Ja keegi ei usu mind, kui räägin, et hind tõuseb paari-kolme aastaga 2-4 korda. Asjad liiguvad selgelt selles suunas,? ütles AS Viimsi Vesi juhatuse liige Toivo Eensalu.

Viimsis maksab elanik reovee kuupmeetri eest 12.30 ja Sakus 13 krooni. Sellest maksab kohalik veefirma Tallinna Vesi AS-ile 7-8 krooni. Ülejäänuga tuleb kogu torustik korras hoida ja solk Tallinna pumbata.

Tallinna Vesi pakkus puhast vett 1997. aastal koos käibemaksuga 5,84 krooni eest. Tänaseks on see tõusnud 10,08 kroonile. Kanalisatsiooniteenuse hind on selle ajaga tõusnud 6,16-lt 8,15 kroonile.

Hinnatõusu peatamiseks lõid Harjumaa veefirmad MTÜ Harju Vesi, millega kavatseb täna juba 14 firmat ühineda. Ühinemisega loodetakse jõuda tulemuseni, et veeteenused ei kallineks aastas üle 10 protsendi või jääks elukalliduse indeksiga võrdseks. Peale Harjumaa ettevõtete võivad ühinguga liituda kõik Harju alam-vesikonnas tegutsevad 25 veefirmat.

Kõik ettevõtted kokku käitlevad Eensalu sõnul arvestatavat osa puhastatavast heitveekogusest, mille möödajuhtimine Tallinnast võib tulevikus viia Paljassaare veepuhastusjaama raskesse olukorda, kuna juba praegu napib heitvett puhastite normaalseks ja efektiivseks tööks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing