Remonditegijal tasub hankida kliendikaart

Eva Tammelo 02. juuni 2004, 00:00

Pea kõik ehitusmaterjalidega tegelevad kaupluseketid pakuvad kliendikaarte ja võimalust saada allahindlust. Suurema ostu puhul tasub keskmiselt 50 krooni maksev kaart end kiiresti ära, kuna kiire arvutus näitab, et kaardi hind teenitakse tasa juba 1000kroonise ostuga. Nii ongi pideval ehituspoe külalisel rahakoti vahel viis või kuus kaarti.

Kaupluste pakkumised on siiski suhteliselt sarnased: allahindlus jääb vahemikku 5?10%, olles juba toote hinnakujunduses arvesse võetud. Suuremate ostude puhul pakutakse ka tasuta transporti linna piires, lisaks tehakse aeg-ajalt eripakkumisi.

 • K-rautakesko: Ostupreemiad, eripakkumised ning tasuta teenused era- ja juriidilistele isikutele. Äriklientidel on võimalus taotleda kaubakrediiti. Üle 10 000kroonise ostu puhul tasuta transport linna piires, üle 25 000kroonise materjalide eelarvega projekti puhul tasuta projektieelarve ja konsultatsioonid, kokkuleppelised erisoodustused. Kliendikaart on tähtajatu, kaardi avamistasu on 100 krooni.

 • Espak Grupp: Erakliendikaart võimaldab kahte tüüpi soodustusi. Lisaks 10% püsisoodustusele on pidevalt püsiklientidele mõeldud eripakkumised (?15..?30% jaehinnast). Firmadel on võimalik taotleda krediiti ja lisasoodustusi. Tasuta kojuvedu linna piires algab alates 10 000 krooni suurusest ostust. Iga-aastased sooduskampaaniad on näiteks jõulude ja jaanipäeva paiku. Kaardi väljastamise tasu 50 kr.

 • Ehitusmarket: Püsikliendikaarti saab vormistada nii eraisikule kui ka firmale. Kaart annab 5% allahindlust, kaardi soetamise tasu on 20 krooni. Püsikliendikaarti saab vormistada Keila, Laagri ja Pärnu Ehitusmarketi kauplustes.

 • Ehituse ABC: Erakliendikaardi omanikule on kõik kaubad ja teenused 5% tavahinnast soodsamalt, lisaks eripakkumised püsikliendile. Firmale pakutakse aastaringseid personaalseid püsisoodustusi, on võimalus taotleda ka kaubakrediiti. Lõpliku otsuse krediidipiiri, püsisoodustuse protsendi ja maksetähtaja kohta teeb Ehituse ABC krediidikomisjon, kes uurib selleks esitatud dokumente, analüüsib kliendi varasemat ostu- ja maksekäitumist. Üle 15 000kroonise ostu puhul on kauba vedu linna piires tasuta. Ostes kaupa korraga rohkem kui 25 000 krooni eest, on võimalik saada ka isiklik kliendihaldur, kes aitab lahendada käimasoleva remondi või ehitusega seotud probleeme. Kliendikaart väljastatakse määramata ajaks ning see maksab 25 krooni.

 • K-Raua ACE: Erakliendile ja sularaha firmakliendile pakutakse püsisoodustust alates 5%, krediidi firmakliendile soodustust alates 7%. Lisaks eripakkumised ja lisasoodustus kokkuleppel projektijärgsetele pakkumistele kapitaalremondi tegijale või eramuehitajale. Erakliendile on ka täiendava allahindluse kogumine boonussüsteemina aasta ostudest: 30 000?49 900 krooni 1% ostusummast, 50 000?69 900 krooni 1,5% ostusummast, 70 000?? krooni 2% ostusummast. Boonus makstakse välja K-Raua rahana ja kehtib ainult K-Raua kauplustes detsembrikuus. Krediidi firmakliendil on sõltuvalt eelmise perioodi ostusummast võimalus täiendavale personaalsele soodustusprotsendile.

 • Decora: Püsikliendisoodustus 7%, iga kuu eripakkumised. Kliendikaarti saab vormistada nii eraisikutele kui ka firmadele, viimastele on ka krediidivõimalus. Kaardi soetamise tasu 50 kr.

 • Puumarket: Kliendikaart mõeldud nii juriidilisele kui ka eraisikule. Kõik tooted kliendihinnaga (fikseeritud kliendihinnakirjas; keskmiselt 10% soodsam jaehinnast), samuti püsikliendi eripakkumised. Tehakse projektipakkumisi (majaehituse, vana maja renoveerimise vms korral), suurema projekti puhul nõustab personaalne müügikonsultant. Püsikliendileping sõlmitakse ostjaga, kelle ühekordne ostusumma vastab Puumarketis kehtestatud piirmäärale (5000 krooni käibemaksuga jaehinnas).

 • Key Ehituskaubad: Kliendikaart antakse nii juriidilistele kui ka eraisikutele. Püsikliendisoodustus 5%. Firmadele pakutakse ka krediidivõimalust, samuti lisasoodustusi. Kaardi väljastamise tasu on 50 kr.

 • Remo Teral, ASi Decora kliendihaldur:
  Meie kauplustes kasutatakse kliendikaarti väga palju. Põhiliselt on kaardiomanikud eraisikud, firmad kasutavad pigem krediidivõimalust ja eelistavad tasuda arvega. Soodustused lepitakse sel puhul eraldi kokku.

Kuigi pea kõik suuremad kauplused kasutavad kliendikaarte ostjate meelitamiseks, tasub see minu arvates ära nii poele kui ka kliendile. Pean meie kliendikaardi tugevaks küljeks seda, et selle saab kassast kohe kätte. Kaart on võimalik vormistada enne ostu, kui on näha, et see tõepoolest ära tasub. See ei võta lisaaega ja aitab kohe raha säästa.

Suuremate ettevõtmiste korral kipub rahakotti küll peotäis erinevaid kaarte kogunema, kuid eri poed pakuvad soodustusega väga erinevaid tooteid.

 • Tiiu Kütson, Ehitus Service?i turundusjuht

Ehitus Service on kiireima turuosa kasvuga ehituskaupluste kett Eestis, mille edu rajaneb püsivalt soodsal hinnatasemel, avaratel kauplusepindadel ning kaasaegsel teeninduskontseptsioonil. Kliendikaart, mille lunastamiseks tuleks ostjal tasuda 25?100 krooni, ei ühti nende põhiväärtustega ? me ei pea õigeks kliendistaatuse eest raha küsida. Minimaalset allahindlust pakkuv plastikust kliendikaart rahakoti vahel ei pane veel ostjat üht poodi teisele eelistama. See aga ei tähenda, et Ehitus Service oleks kliendikaardi vastu, kuid ainult 5% allahindluse rakendamiseks ei ole meie hinnangul kliendikaardi tootmine põhjendatud.

Soodustusi saab siduda ka juba olemasolevate kliendikaartidega. Heaks näiteks on siin ETK Säästukaart, mida on üle Eesti väljastatud enam kui 200 000 ja mis annab meie poes 5% allahindlust. Meie hinnapoliitika pakub pidevaid hinnaüllatusi ? näiteks aasta algusest kuni aprillikuuni vältas Ehitus Service?is iga äripäeva hommikul happy hour ? kampaania, kus kõik kaubad olid kõigile külastajatele koguni 15% odavamad.

Projektipõhiste ostude korral pakub Ehitus Service personaalset teenindust koos projektiallahindlusega, mis sõltuvalt kaubagrupist on kuni 18%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing