PM: Atonen loodab juuliks praamid leida

02. juuni 2004, 08:05

Majandusminister Meelis Atonen loodab, et Tallinna Sadam leiab Lääne-Eesti saartele sobilikud parvlaevad juba juuni lõpuks.

Atoneni sõnul otsib Tallinna Sadam mandri ja Lääne-Eesti saarte vahele parvlaevaliikluse korraldajat kolmeks aastaks. Selle aja jooksul ehitatakse valmis kaks uut Hiiumaa liinile sobivat laeva, misjärel on mõistlik otsida soodsamatel tingimustel uus vedaja, kirjutab Postimees.

Parvlaevade osas ootab minister Tallinna Sadamalt tulemusi juuni lõpuks. «Juuni lõpuks peaks käimasoleva riigihankega asi selge olema,» kommenteeris Tallinna Sadama turundusjuht Erik Sakkov, kes ei soostunud läbirääkimisi pikemalt kommenteerima.

Kuigi asjatundjate sõnul on võimatu leida juba oktoobriks uut, oma parvlaevade ja meeskondadega laevandusfirmat Saaremaa Laevakompanii (SLK) asemele, on sadama esindajad ja majandusminister siiski optimistlikud. «Usun, et praamiliiklus jätkub kindlasti ka oktoobris,» kinnitas Atonen.

Minister loodab, et riik leiab praamid täna makstavatest dotatsioonidest soodsama hinna eest. Atonen ei välista ka, et SLK võib senistel liinidel tegevust jätkata. SLK nõukogu liikme Aivar Jõgi sõnul on Tallinna Sadam andnud küll märku soovist praamidest rääkida, kuid eriti sisuliseks pole seni jutud läinud. Seetõttu peab ta juuni lõpu tähtaega üllatavaks.

Varem praamiliinide vastu huvi tundnud Saaremaa ettevõtja Toivo Alt ning laevandusfirma Tallink enam praamivedude vastu huvi ei tunne, sest mõne kuuga pole enam võimalik sobilikke praame leida. «Kuna meil sobilikke laevu endal ei ole, on rong läinud ehk nii väikese ajaga pole enam võimalik midagi ära teha,» märkis Tallinki tehnikadirektor Ülo Kollo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing