Teede REV-2 otsustas börsile minna

Gea Velthut-Sokka 04. juuni 2004, 00:00

?Jah, selline otsus sai mai lõpus tõepoolest tehtud,? kinnitas nõukogu liige ja endise suurinvestori Alta Capitali juht Indrek Rahumaa. ?Seda teemat on arutatud juba neli-viis aastat.?

Rahumaa sõnul ei ole siiski veel võimalik rääkida, millal ja mil viisil Teede REV-2 börsile minekut plaanib. ?Sellest ei saa enne rääkida, kui ametlikult teavitamise aeg on käes,? lisas Rahumaa.

?Nõukogu on andnud juhatusele ülesande börsile mineku aspekte uurida,? ütles Teede REV-2 juhatuse esimees ja üks omanikke Lembit Makstin. ?Aga kuna see otsus on alles nõnda värske, ei oska ma praegu veel midagi täpsemat öelda.?

Peaprooviks andis võimaluse ettevõtte ühe investori, Alta Capitali vajadus müüa maha enamik Teede REV-2 aktsiatest. Novembris investeerimisfirmadelt BIF I ja BIF II aktsiad välja ostnud, evis Alta Capital kuni kevadeni suurimat osa ehk 28 protsenti teede-ehitusfirma väärtpaberitest.

Tänavu kevadel ostis Alta Capital aga Läti pesutootja Lauma ja sellise investeeringu tegemiseks tuli 23 protsenti Teede REV-2st maha müüa. Aktsiate müügist sai Alta Capital 58,9 miljonit krooni.

?Teenisime piisavalt,? jäi Rahumaa müüki kommenteerides napisõnaliseks.

Hansapank vahendas mai lõpus ja juuni alguses 310 000 Alta Capitalile kuulunud Teede REV-2 aktsiat ehk veerandi ettevõtte müüki mitmesugustele investoritele hinnaga 190 krooni tükk. 25 000 aktsiat jättis pank oma investeerimisfondidesse, enamiku Balti Kasvufondi portfelli.

Hansabank Marketsi aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Linnu sõnul olid ostjateks nii Eesti kui ka välismaised investorid. ?Tehing oli ettevalmistuseks, et ettevõte perspektiivis avalikuks teha,? ütles Lind. ?Investorite huvi oli väga suur, mis on tõestus sellele kohta, et firma börsile toomine on õige mõte.?

Lind märkis, et huvilisi oli mitu korda rohkem kui müügiks olevaid aktsiaid.

Teede REV-2 on Eesti üks edukaimaid teede-ehitusettevõtteid. 1997. aastast on majandusnäitajate tabelis käibetulp kasvanud 126-lt 565 miljonile kroonile. Palgaliste arv on kasvanud 250-lt ligikaudu 600 inimesele.

Raha on jätkunud ka igal aastal kuni paari miljoni krooni eest dividendide maksmiseks. Arvestatavat, aastas ligi 40 miljonit kroonist käivet toob ettevõttele liiklusmärkide tootmine.

Maikuus võitis Teede REV-2 riigihanke, mille järgi hakkab ettevõte tootma ja tarnima mootorsõidukite ning haagiste registreerimismärke järgmise nelja aasta jooksul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing