Juhtmevargad jätsid terve Sillamäe ilma elektrita

07. juuni 2004, 17:33

Vargad viisid Sillamäel ära 50 meetrit pinge all olnud juht ning jätsid terve linna ilma elektrist, teatas Eesti Energia.

Pühapäeva pärastlõunal lülitus välja Balti Elektrijaamast Allika alajaama väljuv 220 kV kõrgepingeliin. Et tarbijatele elekter kiiresti tagasi anda, tegi Eesti Energia Põhivõrgu juhtimiskeskus proovipingestamine, mis ebaõnnestus - liinid pinge alla ei läinud.

Liinide läbivaatamise käigus selgus, et kõveraks on tõmmatud travers (metallkonstruktsioon, mille peale juhe toetub) ning mastide vahelt on ühes faasis ära varastatud 50m pinge all olnud juhet.

Elektrita jäi terve Sillamäe, samuti Sillamäe elektrijaam, mis toodab elektrivoolu Silmetile, ning tõenäoliselt need tarbijad, kes saavad elektrit läbi Narva elektrivõrgu.

Kella 19.15ks õhtul taastas Eesti Energia Põhivõrk elektritoite kõigile tavatarbijatele, Narva Elektrivõrk jätkas oma tööstustarbijate elektrivarustuse taastamist.

Kõrgepingeliin on siiamaani väljas ja remondis, tarbijaid toidetakse avariiskeemi abil läbi Narva Elektrivõrgu. Rikkemeeskond parandab lõhutud masti ja asendab juhet.

Ida-Virumaal on ka varasemalt varastatud pinge all olevat liini, ka siis toimus eluohtlik sündmus ilma õnnetusteta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing