Heateoks anneta töötajaid

Liis Kängsepp 08. juuni 2004, 00:00

Heateo Sihtasutuse juhataja Artur Taevere sõnul on Eestis praegu veel laialt levinud arvamus, et kui ettevõte tahab teha heategevust, tuleb selleks välja käia raha. ?Enamasti inimesed ikka arvavad, et nad teevad head, kui saadavad jõulude ajal lastekodulastele komme,? ütleb Taevere, kelle sõnul arvavad paljud veel endiselt, et vabatahtlik töö on lume rookimine ja puude lõhkumine. ?Tegelikult on sel ajal paljudes lastekodudes hoopis kommiuputus.?

Sama kehtib ka vabatahtlike heategevusprojektide puhul ? rahast ja muudest materiaalsetest asjadest polegi sageli nii väga puudus, pigem just oskusteabest. ?Kõrgepalgalisi spetsialiste on mittetulundussektoril raske haarata, sest neile pole võimalik maksta,? kurdab Taevere. Ja siin tulevadki appi heategevuses osaleda soovivad ettevõtted, kes lubavad vabatahtlikust tööst huvitatud töötajatel ametiajast kasutada oma oskusteavet abivajajate aitamiseks.

Nn heateo puhkuse projekti algatajaks võib pidada Hannes Tamjärve, Linnar Viiki ja teisi Heateo Sihtasutuse asutajaid. Esimese aktiivse osalejana on mõttega kaasa tulnud Hansapank, kust neli inimest aitasid sel kevadel käima lükata Tallinna esimest taaskasutuskeskust, mille kaudu saavad inimesed ära anda oma vanu asju. Hansapanga töötajad käivitasid veebilehekülje ja arendasid keskuse turundust.

Tänaseks käivad läbirääkimised umbes kuue firmaga, kellest tuntumad on ilmselt EMT ja Falck.

Taaskasutuskeskuse avamise projektis osalenud Hansapanga juhatuse juristi Rasmus Raski sõnul andis keskusega tegelemine tunde, et ollakse vajalik. ?See annab tunde, nagu poleks elu ainult vorst vorsti vastu, et ma saan oma raha ja ainult selle eest teen midagi,? sõnab Rask. ?Võib-olla on see natuke küüniline, aga ühel hetkel ma tabasin, et minust võib muud moodi rohkem kasu olla kui lihtsalt annetades 25 või 100 krooni.?

?Raha väljaandmine on teinekord kergema vastupanu teed minek,? arvab ASi Falck Eesti avalike suhete juht Indrek Lindsalu. Kuigi mingit otsust, kas Falck liitub heateo puhkusega, enne sügist oodata ei ole, on firma ettevõtmisest siiski huvitatud.

?Ega ettevõtte missioon ei ole ainult kasumi teenimine, vaid ettevõte peaks ka käituma teadliku kodanikuna,? räägib Lindsalu, kelle sõnul seisneb Falcki põhiline suurus inimestes ning seega aitab ühine heategevus parandada inimestevahelisi suhteid ja tuua töötajaid üksteisele lähemale. ?Heategevus on üks ühistunde loomise ja vaba aja veetmise vorm. Loogiline, et ühine tegemine liidab inimesi.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing