Ehitusfoorumites valitseb suvine vaikelu

Liivi Tamm 09. juuni 2004, 00:00

Remonditegemiseks pakuvad tuge erinevad ehitusalased foorumid. Et teada saada, milline on reageering ja kui professionaalne saadav teave, püstitasin nelja foorumisse murekirja: "Mida teha - minu vanni äärde pandud silikoon läheb ligikaudu poole aastaga inetuks? Kas aitab ainult pidev uue silikooni peale kandmine? Ükskord hakkas see ka hallitama, kuigi olen valinud ainult veekindla variandi..."

Vastuseid tuli paraku vähe ja need vähesedki olid paiguti suhteliselt veidrad.

Vahest võiksid toimetused ka omalt poolt spetsialistide abil nõu anda. Kaks kärbest ühe hoobiga: inimesed saaksid asjatundlikumat nõu ja ka foorum koguks lugejaid tõhusalt juurde.

Portaali võimalused on üsna suured: lisaks foorumile saab nõuandeid hangete, tehnika, erialase kirjanduse, koolituste jms kohta. Struktureeritud teemad aitavad kiiresti leida valdkonna ja uurida analoogsel alal tehtud küsitlusi. On sümpaatne, et korralikult on välja toodud kontaktandmed ja koht kriitikaks ning toimetus vastab sellele ka omalt poolt. Esitatud küsimusele kihku-kähku vastata siiski ei saa - selleks on vaja registreeruda. Võtsin ülesande siiski ette ja oma üllatuseks ei läinud minutitki, kui olin juba foorumi täieõiguslik liige.

1. juunil püstitatud küsimusele sain tänaseks neli vastust. Kahel juhul arvati, et kui vannitoa silikoon koledaks läheb, on tegu ventilatsiooniprobleemiga. Kaks andsid praktilisi nõu pesta tugevalt "Chillit bangiga" või osta hallitusekarva silikoon - siis ei paistvat välja. Viimane variant paneb muigamagi - arvamusavaldus stiilis "lükkame riided voodi alla, siis ei paista välja, et need mustad on". Foorumi vastused on siiski asjaarmastajate vestlusringi tasemel.

Kui teema on üldine, on lahendusvariante mitmeid, spetsiifilisemate küsimustega paraku vastust loota ei tasu.

Foorumit haldab AS Begores.

Portaali sisenedes on ka algajal kerge orienteeruda - teemakategooriad jaotuvad loogiliselt, firmade nime ning tegevusala järgi on esile toodud otsingumootor. Olemas on info hangete, koolituste, vajalike õigusaktide, kirjanduse jms kohta.

Saan küsimuse püstitamisega kergesti hakkama. Veidi segadust tekitab asjaolu, et peab valima õige kategooria, see aga ei toimu kategooriale klikates, vaid tuleb ise valida. Nõnda võibki näiteks vee ja kanalisatsiooni teemavaldkonna alt võib lugeda arutlust tapeedi paigaldamisest.

Pisut arusaamatust tekitab ka teemade liigitus: eraldi valdkondadena on välja toodud vesi ja kanalisatsioon, veevarustus ja kanalisatsioonitööd ja ka sanitaartehnika.

Küsimusele, mida teha halitava silikooniga, sain vaid kaks vastust. Üks küsis: "Mis silkon on?" Teine soovitas ava hermeetikuga täita ja värvida.

Lehekülge avades selgub, et kaasarääkimiseks tuleb ennast registreerida - see pole siiski keeruline. Foorumi struktuur on loogiline, ent puuduvad alateemad - teemavaldkonnas "Millest ehitada" on üheskoos kõik materjale puudutavad küsimused. Otsing on võimalik postituste ja teemade alapealkirjade järgi. Avastasin huviga, et on leheküljel on olemas ka ingliskeelne foorum, ent küsimuste arv on selles peaaegu olematu. Ka osalejate ja vastajate arv üldiselt tundub suhteliselt tagasihoidlik.

Esiotsa tundus, et ma küsimusele vastust ei saagi. Kolm päeva hiljem kirjutas keegi Janno: kui sanitaarne silikoon hallitab, on küll midagi mäda. Ma pole kuue aasta jooksul veel kusagil sellist asja täheldanud, kirjelduse järgi on küll tegemist pigem hermeetikuga. Korralikult silikoonilt peaks isegi veest tulev katlakivi lapiga pühkides maha tulema. Võimalik on ka see, et vanni ääre alune hallitab ja see (seen) kasvab silikooni servade alt välja.

Küsimusteks foorumi asjus pakutakse administraatori ja moderaatori meiliaadressi, telefoninumbreid ma ei leia.

Foorumisse teema püstitamine ja vastamine on lihtne - ei mingit registreerimist. Natuke keeruliseks muudab orienteerumise asjaolu, et küsimused on teemade kaupa struktureerimata ja konkreetset ala puudutava teemavaldkonnaga tutvumiseks peab läbi lugema kogu aasta jooksul püstitatud küsimused.

Nagu foorumitele tüüpiline, ei saa murelik ehitushuviline ka siit spetsiifilisematele küsimustele vastuseid (näiteks küsimus kooguga kaevu ehitamisest).

Minu murele vastab keegi Tom - vannitoas puudub korralik õhuvahetus, seega paigaldage sundventilaator ja tagage vannituppa õhu juurdepääs. Vastus tundub mulle isegi loogiline, aga paraku jääbki see ka ainsaks tagasisideks.

Foorumit vahendab ehitusettevõte Vennad Ehitus, kelle tegevuse kohta on välja toodud nii majandusnäitajad, kontakttelefonid kui ka tegevusalad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing