EPL: AS Spordiennustuse jätkamine on küsimärgi all

09. juuni 2004, 07:39

Kui rahandusministeerium ei pikenda 11. juunil lõppevat ASi Spordiennustus tegevusluba, tuleb üle 10 miljoni kroonine investeering korstnasse kirjutada.

Loa andmise teeb keeruliseks see, et hasartmängu korraldamist internetis pole seadusega reguleeritud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Olümpiakomitee (EOK), kes on AS Spordiennustuse omanik, käivitas aprillis totalisaatori, millega ennustatakse internetis spordivõistluste tulemusi. Osa kasumist läheb EOK-le ja sellega toetatakse Eesti olümpia- ja spordiliikumist.

?Kuna ministeerium lubas meil tegutseda ja kinnitas interneti-mängureeglid, oleme kindlad, et ei riku seadust,? ütles Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Mart Siimann. Tema sõnul rõõmustas tollane rahandusminister Harri Õunapuu idee üle, et EOK hakkab spordile ise vahendeid teenima ja riigi osa spordi toetamisel väheneb.

?Praegu on ministeeriumis aktuaalne see, kas väljastame uue loa või mitte,? ütles rahandusministeeriumi õigusaktide talituse juhataja Aet Sallaste.

?Spordiennustus internetis on seaduslik, sest rahandusministeerium on andnud selleks loa,? ütles Spordiennustuse juhatuse liige Sven Kolga.

Kolga sõnul ei rikuta hasartmänguseadust, sest seal pole internetis mängimisest sõnagi. Ettevõte on süsteemi käivitamiseks investeerinud üle 10 miljonit krooni. Eestis on registreerunud 2300 mänguklienti, kellest 70 protsenti on aktiivsed ehk mängivad vähemalt korra nädalas.

Mängijate vanust kontrollitakse registreerimisel isikukoodi järgi. Kui see on alla 21 aasta, siis ei saa registreeruda. Purjus inimesele on internetis mängimine aga liiga keeruline,? ütles Kolga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing