Kurjategija varastab esmalt autovõtmed ning seejärel ärandab auto

ÄP 10. juuni 2004, 00:00

Kurjategija varastab autovõtmed koos signalisatsioonipuldiga ning ärandab siis hõlpsasti auto. Peale selle kasutatakse palju ka vana tuntud meetodit ? murtakse kõvasulamist võtmega uks lahti.

Vargus on võimalik hooletuse tõttu, kõige sagedamini varastatakse võtmed pealisriiete taskust kohvikus või baaris. Kasulik on hoida auto võti ja signalisatsiooni lülitusseade lahus ning vargale võimalikult raskelt kättesaadavates kohtades.

Sageli kasutavad autovargad uste avamiseks ja auto käima panemiseks tugevast metallisulamist võtmetoorikuid, millega keeratakse lihtsalt lukud puruks. Paljud autoomanikud arvavad, et kui nad on pannud lukku rooli, pedaalid või käigukangi, siis nende auto on varaste eest kindlalt kaitstud.

Kuid see arvamus on ekslik, sest need lukud hammustatakse suurte tangidega, mida saab osta praktiliselt igast majatarvete poest, lihtsalt katki. Sõiduki kaitsmiseks on kindlasti vajalik paigutada autole ka helisignalisatsioon.

Sel juhul on vargal võimalus lasta teha signalisatsioonipult ka endale ja sama hea võimalus teha auto võtmest koopia. Hiljem otsitakse auto üles, võetakse teise signalisatsioonipuldiga alarm maha ning keeratakse järgi tehtud võtmega uks lahti, käivitatakse mootor ja sõidetakse minema.

Nimetatud süsteem kuulub peamiselt organiseeritud grupi töömeetodite hulka, vargaks ei ole signalisatsioone paigaldava firma töötaja, vaid juba keegi teine. Et hoida oma vara, tuleks vältida ebausaldusväärseid autosignalisatsioone paigaldavaid firmasid.

Auto ei jää signalisatsiooni alla või spetsiaalse seadme abil lülitatakse kaitsevahendid, ka immobilaiser, tööst välja ning seejärel kasutades kõvasulamist võtmeid, varastatakse auto. Abiks on see, kui enne auto juurest lahkumist juht veendub, et signalisatsioon jäi peale ja auto ikka lukustus.

Allikas: Politseiamet

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:31
Otsi:

Ava täpsem otsing