USA börsid: Coca-Cola vedas langust

10. juuni 2004, 09:55

Teisipäeval poolteist kuu kõrgtasemele kerkinud USA aktsiaturud lasid eile endast veidi õhku välja. Langust vedas Coca-Cola.

Karastusjookide tootja teatas eile, et firma president ja tootmisjuht Steve Heyer lahkub. Muutused Coca-Cola ladvikus on tihedad. Alles möödunud kuul sai ettevõtte endale uueks tegevjuhiks Neville Isdelli.
Coca-Cola aktsia langes uudise peale 1,6%, tasemeni 51,76 dollarit.

Naftakompaniide Exxon Mobil ja ChevronTexaco andsid hinnas järele, kuna toornafta hind püsis tunduvalt allpool möödunud nädala kõrgtaset.

Kuna makro- ja ettevõtete uudiseid praktiliselt polnud, siis sarnaselt nädala algusele püsis kauplemisaktiivsus tagasihoidlik.
Kauplejad ootasid juba tänast päeva, mil avaldatakse maikuu tootjahinnaindeks. Keskmised ootused püsivad 0,6% peal. Kiiret hinnatõusu turgudel kardetakse, kuna see võib USA keskpangal anda võimaluse kiireks baasintresside tõstmiseks.

Kvaliteetaktsiate liikumisi jälgiv Dow Jones tööstuskeskmine kaotas päevaga 0,6% ja Nasdaqi koondindeks 1,6%. Indeksid sulgusid vastavalt 10368 ja 1990 punktil.

Tehnoloogiasektorit vedas alla pooljuhtide tootja OmniVision Technologies, mis lükkas oma majandusaasta neljanda kvartali tulemuste avaldamise edasi. Samuti võib tal tulla üle vaadata osa 2003 ja 2004. aasta tulemusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing