Ülo Toomsalu • 10. juuni 2004 kell 7:11

PM: Estonian Air võib saada Star Alliance?i liikmeks

Soome Blue1 saamine maailma suurima lennundusühenduse Star Alliance?i regionaalseks liikmeks avab ühenduse ukse ka Estonian Airile.

Ühendusse kuulumine annaks Estonian Airile võimaluse pakkuda liikmesfirmade lende üle kogu maailma ja seda senisest soodsamatel tingimustel. Ühendusse kuuluvad 15 firmat lendavad kõigi kontinentide olulisematesse punktidesse, kirjutab Postimees.

«Star Alliance?i liikmestaatuseks oleme me liiga väike, küll aga oleksime huvitatud ühenduse regionaalse partneri staatusest,» ütles Estonian Airi president Erki Urva.

Eelduse selleks loob just ühendusse kuuluvate firmade juhtide eelmisel nädalavahetusel Singapuris tehtud otsus võtta regionaalseks partneriks vastu Soome lennufirma Blue1, kes on oma reisijate arvult võrreldav Estonian Airiga. Tegemist on SASile kuuluva ettevõttega, kes lendab Soome siselende ning üksikuid marsruute mujale Euroopasse.

Ka Estonian Air kuulub osaliselt SASile, kes ostis eelmisel aastal Maersk Airilt ettevõtte 49protsendise aktsiapaki.

SAS Grupi juhatuse liige Sören Belin ütles Singapuris Postimehele, et värske otsuse taustal on Estonian Airi võimalused avardunud. «Kindlasti tuleb seda kaaluda, sest ühendusele on oluline pakkuda võimalikult mitmekesiseid lendamisvõimalusi,» kinnitas ta.

Lihtsam oleks Estonian Airil ühendusse pääseda juhul, kui SAS omandaks firmas senisest suurema osaluse. Belini sõnul ei ole seda seni aga kindlasti plaanis, sest siis ei saaks firma enam lennata Moskvasse ja Kiievisse, kuid need sihtkohad on olulised ka SASile.

Hetkel kuum