Ülo Toomsalu • 10. juuni 2004 kell 7:14

Sakala: Viljandi ärimehed tahavad jääväljakut ehitada

Juba rohkem kui pool aastat on Eesti Jäähoki Liidu juhtide ja kohalike ärimeeste mõttes rajada Viljandisse jäästaadion.

Eesti Jäähoki Liidu president Priit Vilba kohtus Viljandi linnapea Malle Vahtraga, kes pole jääväljaku rajamise vastu, aga mitte ka selle kiire ehitamise poolt, kirjutab Sakala.

«Linnal on lähematel aastatel vaja rajada palju sotsiaalobjekte,» ütles Vahtra. «Kõikidel aruteludel on esmaseks vajaduseks tunnistatud ujula ja see on ka riigi pikaajaliste finantseeringute plaanis.»

Linnapea lisas, et jäästaadioni nagu nii mõnegi teise objekti osas käivad läbirääkimised ning ehitamise järjekord võib muutuda, kui sellele avanevad lisaraha saamise võimalused.

Priit Vilba arvates peaks Viljandi-sugusel maakonnakeskusel staadioni, spordihalli ja ujula kõrval olema ka jääväljak.

«See, millises järjekorras neid rajatakse või renoveeritakse, on poliitika. See, et jäästaadioni on vaja, pole poliitika,» lausus Vilba. «Nüüd me siin arutamegi, kas meie ettepanek on selles reas viimane või kusagil keskel.»

Viljandi on jäähalli rajamiseks pakkunud kahte kohta: üks kesklinnas tervisekeskuse taga õunaaias ja teine Jakobsoni gümnaasiumi kõrval.

Aktsiaseltsi Toom Tekstiil omanik Illimar Toom on Viljandisse jääväljaku ehitamise innukas pooldaja ja valmis seda oma rahaga toetama. Lisaks Toom Tekstiilile on olnud nõus kaasa lööma Viljandi Metallitööstus.

Hetkel kuum