Uued juhiload trükib ID-kaarte tootev firma

Villy Paimets 14. juuni 2004, 00:00

Sama ?veitsi omanikega firma trükib ka ID-kaarte.

Uute juhilubade soetamiseks korraldatud riigihanke maksumus neljaks aastaks on ligi 35 miljonit krooni, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Uued juhiload on krediitkaardi mõõtmetega ning täiesti uue kujundusega. Juhiload on ka senistest turvalisemad ning neile on lihtsam lisaturvaelemente paigaldada. Näiteks saab neile vajadusel lisada andmekiibi, mis suurendab turvalisuse taset veelgi.

Juhiloa taotlejale ei kaasne uute lubadega mingeid lisakulutusi. Riigilõiv juhilubade väljastamise eest jääb endiselt 380 kroonile ning loa taotlemise kulud võivad isegi väheneda, sest autoregistrikeskus (ARK) planeerib fotograafidelt leiva võtmist. Peadirektor Tamur Tsäkko sõnul on praegu kaalumisel, kas mitte 17 ARK kohalikku kontorisse paigaldada nn fotokabiini, kus saaks juhiloa taotlejast tasuta digifoto teha.

Esimesed Eesti Vabariigi juhiload väljastati 10. novembril 1994. aastal. Seega saabub selle aasta sügisel hetk, mil inimesed peavad oma kehtivuse kaotavaid juhilube uuendama hakkama.

Eelmisel aastal väljastati 22 681 vahetus- ja 20 072 esmast juhiluba. Vahetuslubade osakaal suureneb järgmisel aastal oluliselt. Eesti juhiluba kehtib kümme aastat ning sel aastal vahetab ARK välja ainult kehtivuse kaotavad load. ?Kes tahab niisama väiksemat luba saada, peab kannatama,? ütles Tsäkko. Esimesed uueformaadilised ja uue kujundusega load loodab ARK väljastada oktoobri keskpaiku.

Seni tootis juhilube ARKi juhilubade tootmise osakond, kus töötab viisteist inimest. ?Kõigile neile on pakutud uut töökohta asutuse sees,? vastas Tsäkko küsimusele osakonna töötajate võimaliku koondamise kohta.

ARK kuulutas riigihanke välja selle aasta alguses, võitja selgus 26. aprillil. Hankekonkursil osales peale Eesti ID-kaarte valmistava Trüb Balticu veel ID Süsteemide AS, kes aga ei soostunud kaotust kommenteerima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing