Talumees tahab Mustlasse äri- ja tervisekeskuse rajada

15. juuni 2004, 12:43

Talumees Anton Peek tahab Viljandist paarikümne kilomeetri kaugusele Mustlasse ehitada suurejoonelise äri- ja tervisekeskuse.

Undi talu peremees Peek tahab ehitada Mustlasse hoone, kus leiduks koht suurele kauplusele, kohvikule, mis teeniks ühtlasi bussijaama ülesandeid, sidekontorile ning ravikeskusele, kus tegutsevad kaks perearsti, hambaarst, massöör ja apteeker. Seal oleksid veel varikatuse alla peitunud turg, käimlad turulistele ja bussisõitjaile, bensiinijaam, parkimisplatsid ning isegi ujula koos sauna ja jõusaaliga, kirjutas Viljandimaa ajaleht Sakala.

Sissejuhatuseks ostis Undi peremees keset Mustlat paikneva Ants Kobini maja ja maa, mida on poole hektari ringis. Sellele aga plaani võetu ei mahu. Probleemiks osutus riigi valduses olev maalapike - selle munitsipaalvaldusse võtmisega on bürokraatlikke raskusi. Aga ehitada tohib mees ainult päris oma maale.

«Poleks uskunud, et paberipakk nii suureks takistuseks saab,» sõnas Anton Peek.

Ehitaja on veel leidmata, kuigi peremees on juba mitmeid läbirääkimisi pidanud. Kui dokumendid korda saaksid, edeneks kõik muu, kogu ehitustegevus, kiiresti.

Praeguste arvestuste kohaselt läheb rajatis maksma 20,8 miljonit krooni. Sellist summat peremehel muidugi tagavaraks pole. Ta loodab Euroopa Liidu rahatoele. Seda aga ei saaks, kui oma kassa tühi oleks.

«Ujula hakkab sulle kahjumit tooma,» on suursuguse ujumiskoha ehitajat hoiatatud. Ikkagi neli ujumisrada, mis on 25 meetri pikkused, ning lastele kavandatud bassein.

Anton Peek ütleb, et ta ei ootagi kasumit. Hea oleks, kui nii-öelda ots otsaga kokku tuleks.

«Olen eluaeg riskinud. Ja ma hakkan ju ise ka seda maja kasutama: käin ujumas, jõusaalis ja saunas ning minugi hambad vajavad parandamist,» lisab ta.

Seni on Tarvastu valla lapsed leppinud suviste ujumiskohtadega ning kooliajal sõitnud Karksi-Nuia ujumistundi. Bussiootajad on külmal ajal läinud sidekontorisse nina soojendama, kusjuures sidelaste endigi ruumid pole kiita. Peegi sõnul tunnevad plaani- tavast ehitisest rõõmu ka tohtrid ning isegi Viljandi Tarbijate Ühistu, kes kavatseb oma A ja O sinna üle tuua.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing