Eesti Pagar allkirjastas lepingu Valga tehase müügiks

16. juuni 2004, 09:36

Eile kirjutas Eesti Pagari kaubamärgi all tegutsev AS ETK Leib alla lepingu Valga tehase müügiks Golden Sierra Partners Eesti filiaalile.

Tehase uus omanik võtab alates 1. juulist üle senise Eesti Pagari Valga tehase 26 töötaja töölepingud, teatas ettevõte.

Golden Sierra Partners Eesti filiaali projektijuhi Priit Põderi sõnul jätkatakse Valga tehases kondiitritoodete valmistamist ka pärast 1. juulit. ?Allhanke korras teeme torte Eesti Pagarile, edaspidi on plaanis hakata valmistama ka külmutatud pagaritooteid,? sõnas Põder. Lisaks kondiitritoodete küpsetamisele on Golden Sierra Partnersil kavas ehitada Viljandisse jahuveski, mille toodangut hakatakse edaspidi ka Valga tehases kasutama.

Esialgu jätkab Valga tehases uue omaniku alluvuses tööd 26 senist Eesti Pagari töötajat, ent äritegevuse laienedes võib see arv suureneda. ?Tänu Valga leivatehase pikale ajaloole ei tohiks väärt tööjõust Valgas puudus tulla,? sõnas Põder. ?Loodetavasti saame peagi tööd pakkuda veel suuremale arvule inimestele.?

Eesti Pagari tegevjuhi Veikko Vaarja sõnul alustati läbirääkimisi Valga tehasele uue omaniku leidmiseks kohe, kui selgus, et tehase pidamine pole ettevõttele enam majanduslikult ja logistiliselt mõttekas ning edasine tootmine koondatakse Paide ja Võru tehastesse. ?Meil on väga hea meel, et läbirääkimised Golden Sierraga jõudsid mõlemaid pooli rahuldava tulemuseni ning tegevus ajaloolises Valga tehases siiski jätkub,? sõnas Vaarja.

Eesti Pagari kaubamärgi all tegutseva ETK Leiva ajalugu ulatub aastasse 1914, mil tegevust alustas väike pagaritöökoda Antslas. Alates 2004. aasta aprillist müüb AS ETK Leib oma pooltsada leiva- ja saiatoodet kaubamärgi all Eesti Pagar, toodetega varustatakse lisaks ETK süsteemi kuuluvatele kauplustele ka teisi Eesti kaubanduskette ja pisipoode. Käesoleva aasta lõpuks loodab Eesti Pagar suurendada oma turuosa praeguselt 13,4%-lt 15%-ni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing