Õige koguse tunnistuse taotlemine

Andres Martma 17. juuni 2004, 00:00

Artiklis on juttu sellest, et osa ettevõtteid kasutab kinnispaki täitekoguse sertifikaadiga kaasnevat e-märgist omavoliliselt, sertifikaati omamata. Kumama jäi tõik, et ettevõtted teavad sertifikaadist ja selle vajadusest veel vähe. Tõ-si ? asi on uus ja lähtub 1. mail jõustunud uuest mõõteseadusest. Enne seda polnudki Eestis võimalik tooteid legaalselt e-märgisega varustada.

Milleks siis kontrollida pakendi mahu või kaalu vastavust märgitud kogusele? Milleks taotleda õige koguse sertifikaati (seaduses kinnispaki täitekoguse sertifikaat)? Üldiselt tahavad ettevõtte kliendid, hulgi- ja jaemüüjad olla kindlad, et kogused vastavad etiketil toodule. Nad ei taha pahandusi klientidega.

Teiseks tahavad ka turu järelevalve asutused veenduda, et keegi ?sohki? ei tee ja vähem toodet pakendisse pannes alusetult ei rikastu. Samuti võib eksportööril ette tulla tollis või sihtpunktis koguste ülekaalumist-mõõtmist, kui sertifikaat puudub. Sertifikaat ei ole kohustuslik.

Sertifikaadi taotlemise protseduur ei ole keeruline. Selleks tuleb teha sertifitseerijale avaldus ja läbi viia nõutavad protseduurid. Siis kontrollitakse protseduuridest kinnipidamist ja tehakse kontrollkaalumised. Selleks kulub üldjuhul kaks päeva.

Sertifikaadi soetamise kulud sõltuvad sertifitseeritavate nimikoguste arvust ja mõõtmiste mahukusest (suurusjärk paarkümmend tuhat krooni). Järelevalveaudit maksab kolmandik kuni pool sertifitseerimise maksumusest. Sertifikaat väljastatakse kolmeks aastaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing