Oracle?i kasumit kergitas andmebaaside tarkvara

Raivo Sormunen 17. juuni 2004, 00:00

31. mail lõppenud kvartali kasum aktsia kohta tõusis möödunud aastaga võrreldes 0,03 dollarit ning ulatus 0,19 dollarini, ületades analüüsikeskus Thomson First Calli andmeil analüütikute prognoosi penni võrra.

Tarkvaratootja kvartalikäive ulatus 3,08 miljardi dollarini ehk 9% parema tulemuseni kui aasta eest. Ettevõtte juhatuse esimees Jeff Henley prognoosis märtsis lõppenud kvartali käibeks kuni 3,12 miljardit dollarit ja kasumiks 0,18 dollarit aktsia kohta.

Terve majandusaasta käive ulatus 10,16 miljardi dollarini ning kasum 0,50 dollarini aktsia kohta.

Andmebaaside müük annab 80% Oracle?i käibest. Uudisteagentuuri Bloomberg teatel püüab ettevõte tegevjuht Larry Ellison pressida läbi PeopleSoftile tehtud vaenulikku ülevõtmispakkumist, et vähendada sõltuvust andmebaaside müügist. Oracle on öelnud, et ta tahab hakata tarkvaraturul rivaalitsema Microsofti ja IBMiga.

?Andmebaaside müük on endiselt Oracle?i peamine rikkus,? ütles Sanford C. Bernstein & Co analüütik Charles Di Bona, kes näeb, et ettevõtte aktsial on parem tõusupotentsiaal kui turul tervikuna.

Oracle soovib parandada veelgi oma majandustulemusi ning ühendada endaga ühe tugevama rivaali Peoplesofti ja võib-olla ka teisi tarkvarafirmasid, kirjutas uudisteagentuur Reuters. ?Me arvame, et me suudame Peoplesofti endaga ühendada nii, et see ei ole meie jaoks liiga suureks takistuseks teha midagi muud,? ütles Jeff Henley.

Oracle on Henley sõnul pakkunud Peoplesofti eest 7,7 miljardit dollarit ja võib järgmisel aastal teatada veel mõnest ülevõtmispakkumisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing