Valik meistrite loomingust

Tiina Kolk 18. juuni 2004, 00:00

Viimasel Rüütelkonna hoones toimuval Eesti Kunstimuuseumi näitusel esitletakse eesti kunsti klassikat paiksuse ja kohatunde teemadel.

Väljapanekut alustab valik Johann Köleri töödest. Ekspositsiooni jätkavad baltisaksa kunstnikud mõnusate maastiku- ja olustikupiltidega.

Sellel näitusel on rõõmustavalt palju skulptuure. Kõrvuti Amandus Adamsoni ja August Weizenbergi tuntuimate teostega on näitusesaalides väljas Jaan Koorti, Anton Starkopfi, Voldemar Melliku, Ernst Jõesaare, Henrik Oli jt kujusid.

Taas võib näha valikut nii sageli kui ka harva eksponeeritud Ants Laikmaa, Kristjan Raua, Konrad Mäe, Nikolai Triigi, Eduard Ole, Aleksander Vardi, Eduard Ole, Märt Laarmani, Aleksander Vardi, Adamson-Ericu, Elmar Kitse ja paljude teiste teostest. Omaette osa näitusel moodustab Eduard Wiiralti graafika. Seekord on vaatamiseks väljas ka tema kõige tuntumad graafilised lehed ? ?Kabaree? ja ?Põrgu?.

?Universaalsed kunstiideed omandavad ääremaade kunstis sageli kohaliku värvingu konkreetse koha ajaloost, kultuurist ja loodusest tingituna. Elatakse paigas, mida lisaks selle füüsilisele mõõtmele kujundavad nii ruumilises kui ka ajaloolises mõttes kaugel asuvate inimeste tunded, kogemused ja mõtted. Kohatunne saab toitu mitte üldisest ja igavesest, vaid surelikkuse kohaspetsiifikast, argielu kogemusest,? sedastab näituse kuraator Tiina Abel.

Kunstisõpradel on aega külastada meeleolukat äratundmist pakkuvat hüvastijätunäitust 2005. aastani, kuni muuseum kolib uude hoonesse Kadriorus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing