Hansapank sai tõusuhoo sisse

Raivo Sormunen 30. juuni 2004, 00:00

Kui kogu pühaeelsel ja järgsel ajal 18.juunist 25.juunini kõikus Hansapanga aktsia alla kroonises hinnakoridoris (102,64-103,58 krooni), siis kahe viimase päevaga kosus väärtpaber 3,60 krooni võrra. Eilsest sulgemistasemest on aktsia lõpetanud päeva kõrgemal vaid käesoleva aasta 13. aprillil ehk päeval, kust pärineb aktsia rekord. Toona sulgus aktsia 430,28 kroonil (kui fondiemissiooni mõjud taandada siis praeguses mõistes 107,57 kroonil).

Hansapanka toetav uudis tuli möödunud nädala lõpus, kui reitinguagentuur Fitch Ratings kinnitas Hansapanga lühiajalise ja pikaajalise võlakohustuste reitingu ja andis reitingutele stabiilse väljavaate.

Reitinguagentuur kiitis panga kolme Balti riiki katvat laiahaardelist frantsiisi, erinevatest tuluallikast teenitavat kasumlikkust ja konservatiivset riskipoliitikat.

Mõnevõrra riskantseks pidas Fitch panga portfellis Venemaa varade osakaalu tõusu, kuid möönas samas, et seda pehmendab Vene varadesse investeerimiseks paika pandud 10 protsendi piirang.

Eesti Telekomi aktsia tõusis 0,6% ning jõudis 107,34 krooni tasemeni. Pärast 8 kroonise dividendiõiguse kadumist (3. juunil) on see telekomisektori väärtpaberi jaoks kõrgeim sulgemistase.

Tallinna börsi kiireima kasumi- ja käibekasvuga Merko Ehitus, mis tegi eile teatavaks Venemaalt saadud 200 miljoni kroonise peatöövõtulepingu uudise, praktiliselt ei liikunudki. Väärpaberi skooriks jäi alla 23tuhande kroonine käive ja 0,07% tõusunurk.

Esmaspäeval ühegi tehinguta päeva õhtusse saatnud lisanimikiri pakkus eile huvitavaid tehinguid.

Esiteks tehti rõivatooja Klementi aktsiatega selle sajandi suurim päevakäive (678tuhat krooni). Tehingustatistika alusel võis suure tõenäosusega müügiks minna SA Eesti Rahvuskultuuri fondile kuulunud ligi 21tuhat Klementi aktsiat.

Eelviimast päeva börsil kaubeldud Estiko aktsiatele andis eile käivet teist päeva järjest tavapärasest kõrgemal tasemel (14,08 kroonil) püsinud ostunoteering. Tõenõoliselt oli ostjaks Estiko suuromanik Rondam, kes on lubanud jätkata firma aktsiate kokkuostmist hinnaga 13,40 krooni kuni aasta lõpuni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing