Lääne Elu: Puhastusfirma võitis kohtus haigekassat

12. juuli 2004, 09:14

Haapsalu puhastustööfirma Laverna võitis riigikohtus haigekassat, kes nõudis firmalt ligi 50 000 krooni tasumata haigusraha.

?Hea on vastata, et tunne on hea, aga mis sest enam kasu,? ütles ASi Laverna omanik Kalle Lukk Lääne Elule. ?Nüüd on õiglus jalule seatud, et iga instants ei saa kehtestada topeltmakse.?

AS Laverna lõpetas tegevuse rohkem kui aasta tagasi, mil ettevõte andis oma kliendibaasi üle teisele omanikule kuuluvale Laverna Puhastustööde OÜ-le. Uude firmasse läksid üle ka ettevõtte töötajad.

Klientide andmebaasi ja kaubamärgi müüki kinnitas Laverna Puhastustööde juhataja Kuldar Koch, kes ei soostunud nimetama tehingu hinda.

Kalle Lukk ütles, et loovutas kliendibaasi tasuta, sest soovis tagada oma töötajaile töökoha.

Laverna ja haigekassa kohtutee algas juunis 2002, mil haigekassa esitas firma vastu 46 000 krooni suuruse hagi. Laverna oli sotsiaalmaksuvõlglane ja haigekassa nõudis firmalt selle töötajate ravimiseks kulunud raha.

Lääne maakohus ja Tallinna ringkonnakohus andsid õiguse haigekassale, riigikohus aga otsustas need kohtuotsused tühistada. Samuti leidis riigikohus, et haigekassa seaduse paragrahv 4 lg 2 on põhiseadusega vastuolus.

Riigikohus leidis, et riigil piisab võimalusi sotsiaalmaksu sissenõudmiseks, mistõttu eraldi hageda seda raha on kohatu.

Haigekassa pressiesindaja Annika Annusvere ütles, et haigekassal sellesarnaseid vaidlusi rohkem pooleli ei ole.

Kalle Lukk ütles, et ei tea, mida hakkab peale ASi Laverna juriidilise kestaga. Laverna kassatsioonkaebust rahastas ja nõustas maksumaksjate liit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing