Silva Männik • 14. juuli 2004 kell 12:38

Rasmanni eesmärk on suurendada Audentes Ariko käivet aastaga poole võrra

Tänasest koolitusfirmat Audentes Ariko juhtiva Riho Rasmanni eesmärk on suurendada Ariko käivet aastaga vähemalt poole võrra.

?Tahame Ariko käibe tõsta üle kümne miljoni krooni ja jõuda aastaga viie suurema koolitusfirma hulka Eestis,? ütles endine Tallinna Sadama juhatuse esimees Riho Rasmann oma uue töökoha vastu võtnuna. ?Pikemas perspektiivis tahame Ariko viia kolme juhtiva koolituse pakkuja hulka.?

?Riho Rasmann on üle kümne aasta olnud koolitusfirmade kliendi rollis ja teab, milline firmade tegelik koolitusvajadus on,? põhjendas Rasmanni tegevdirektoriks valmist Ariko nõukogu esimees ja Audentese Ülikooli rektor Peeter Kross ettevõtte pressiteates. ?Enamuse praegu koolitust pakkuvate firmade suurim probleem on, et nad pole kunagi ise ettevõtja poolel olnud.?

Riho Rasmann töötas alates 1999.aastast tänavu kevadeni Tallinna Sadama juhatuse esimehena. Enne Tallinna sadamasse tööle asumist töötas ta Ühispangas, kus ta lahkumise hetkel pidas Tallinna kontori direktori ametit.Pärast Eesti taasiseseisvumist sai temast Riigivaraameti peadirektor, majandusministri nõunik ja erastamisagentuuri aktsiate avaliku müügi projekti juht.Riho Rasmann on lõpetanud Tallinna Polütehnilise instituudi majandusteaduskonna. Ta töötas samas ka teadurina ning oli väga hinnatud lektoriks.

Arikol on hetkel meeskond, kuhu kuuluvad näiteks aastal 2002 parimaks koolitajaks valitud Tiit Valm, Hille Luht, Kersti Pärn, Toomas Takjas. Aastal 2001 oli Audentes Ariko Äripäeva koolitusfirmade TOP 30 hulgas 3. kohal.

Rasmann kavatseb Ariko tegevusse kaasata ka uusi koolitajaid. Ta plaanib koolitajate ridu täiendada inimestega, kel on nii rahvusvahelistes korporatsioonides töötamise kogemus kui ka õppejõu praktika. Piiri taha uusi töötajaid otsima sõita ta ei kavatse, Arikoga samasse Audentese hariduskontserni kuuluvas Audentese Ülikoolis ja Rahvusvahelises Ülikoolis Concordia Audentes on sellised inimesed juba tööl, ent piirdunud praegu vaid tudengite õpetamisega.

?Audentese Ülikoolis töötab terve rida õppejõude, kes on enne akadeemilise karjääri alustamist töötanud erinevates USA, Euroopa ja Aasia suurfirmades,? ütles Peeter Kross. ?Nende kogemuse täiendkoolituses rakendamine annaks Eesti koolitusturule uue näo.?

Audentes Ariko põhitegevuseks on organisatsiooni ja juhtimise arengu ning juhtide isiksusliku arengu alane koolitus ja konsulteerimine. Ariko on üle 25 aasta olnud edukalt Eesti konsulteerimis- ja koolitusturul ning teinud viimastel aastatel koostööd rohkem kui 1200 ettevõttega. Avatud kursustel osaleb aastas ligi kaheksasada inimest.

Hetkel kuum