Lühisõnumid

Indrek Kald 16. juuli 2004, 00:00

12. juulil avati Palmse mõisa härrastemaja keldrisse ehitatud veinikelder. Lisaks on seal jahisaal, suitsetamise tuba ja mõisaaegne köök. Ruumid on kujundanud kunstnik Kalju Kivi ja esimese veinivaliku tegi veinikaupmees Kalev Vapper. Ruumid on omanäolised ja lisavad Palmse mõisa härrastemajale nii esinduslikkust kui ka funktsionaalsust. Ruumid on esmaspäevast külastajatele avatud ning neid saab ka ürituste korraldamiseks tellida. Augusti esimesel poolel avatakse veel üks tuba, kuhu asub elama Palmse vaim. Lisainfot leiab lehelt www.svm.ee.

Eelmisel nädalal algas kuu aega kestev Savonlinna ooperifestival, kuhu saab osta nn ooperi-lennupakette. Hermann Reiside pakutavad paketid sisaldavad tellimuslendu Helsingi-Savonlinna-Helsingi liinil, 1. klassi ooperipiletit, transporti lennujaamast Savonlinna, suupisteid kontserdi vaheajal ja kohaliku saatja teenuseid Savonlinnas. 22. juuli etenduse ?Hoffmanni lood? hind on 5560 krooni inimese kohta, selles teeb kaasa ka Anneli Peebo. Lisatasu eest tuleb võtta Tallinna-Helsingi-Tallinna piletid ja ööbida tagasisõidul Helsingis. Lisainfot ooperifestivali kohta saab veebilehelt www.operafestival.fi. Savonlinna turismiinfo asub lehel www.savonlinna.fi.

Estravel koos partneritega pakub võimalust osaleda 21. augustil toimuval Helsingi maratonil soodushinnaga. Enne 21. juulit makstud paketi hind on 1499 krooni ühe osaleja kohta, sellest 1017 kr moodustab maratoni registreerimistasu. Erihind sisaldab Tallinna-Helsingi-Tallinna laevapileteid, maratoni osalemistasu, jooksunumbrite laevale toimetamist ja bussisõitu Helsingi Läänesadamast Olümpiastaadionile. Paketi eest peab tasuma samaaegselt broneerimisega.

Tänavune Helsingi maraton on järjekorras juba 24. Seekord kulgeb jooksudistants kümne kilomeetri ulatuses ka piki Helsingi rannajoont. Jooksu start antakse laupäeval, 21. augustil kell 15 Paavo Nurmi kuju lähedalt. Helsingi maratoni kohta leiab infot internetist aadressilt www.sul.fi/hcm.

Reedest pühapäevani toimub Vooremaal 6. rattamatkajate kokkutulek, millest osavõtjate siht on ilm ilusaks vändata. Üritusele on oodata üle 500 rattasõbra. Suurem osa rattureid koguneb Jõgeva lähistele juba reede õhtul. Ametlikult avatakse kokkutulek laupäeval kl 9.30 Jõgeva keskväljakul ning sealt alustavad ratturid kahepäevast matka Rakverre. Teel tutvutakse looduslike huviväärsustega nagu Endla looduskaitseala keskus, Emumägi ja Äntu järvistu. Samuti jääb ette ajaloolisi paiku ja hooneid (Kärde rahumajake, Kiltsi ja Mõdriku mõisakompleksid, Vao linnusetorn). Laupäevaõhtuses telklaagris toimuvad rattateemalised jõu- ja vaimumõõtmised ning peetakse ühist lõkkeõhtut. Ratturitele esineb ansambel Jää-äär, hiljem näidatakse öökino.

Ettevalmistust ega matkamise kogemust pole üritusel osalemiseks tarvis, vajadusel saab ka jalgratast rentida. Varasematel aastatel on ratturid tutvunud Lõuna-Eesti maakondadega. Lisainfot leiab ka matkaklubi Lõunamatkad kodulehelt

my.tele2.ee/seikleja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing