Ülo Toomsalu • 15. juuli 2004 kell 7:05

Pärnu PM: Paikuse jäätmekäitluskeskust hakkab ehitama FKSM

Eile keskpäeval sõlmis OÜ Paikuse Jäätmekäitluskeskuse juhataja Teet Kurs lepingu Pärnumaa uue prügila ehitamiseks ehitusfirmaga FKSM.

Lepingu maht on 106,6 miljonit krooni ja ehitaja partneriks Soome firma YIT. Keskkonnainvesteeringute keskuses sõlmis Kurs eile ka rajatava Paikuse jäätmekäitluskeskuse insenerilepingu mahus 8,4 miljonit krooni Soome firmaga Soil Water, mis hakkab koostööd tegema Eesti ettevõttega ENTEC, kirjutab Pärnu Postimees.

?Mul on väga hea meel, et saime lepingu alla kirjutatud,? mainis Kurs. Ta lisas, et veelgi suurem töö on ees maakonna prügimajanduse ümberkorraldamisel Euroopa Liidu nõuete kohaselt, elanike teavitamisel ja omavalitsuste kaasamisel.

Ettevalmistustööd Paikuse valda Põlendmaa külla prügila ladestusala väljaehitamiseks algavad järgmisel kuul teede ja kanalisatsioonitorustike rajamisest.

Ehitusfirma FKSM rajab 5,2 hektari suuruse ladestusala koos infrastruktuuriga, seadmete, kontori- ja sotsiaalhoonetega ning Pärnusse Raba tänavasse jäätmete sorteerimisliini.

Põlendmaale jäätmekäitluskeskuse kontorihoonesse tuleb õppe- ja seminariruum koos vajaliku tehnikaga, et seal saaks koolitada keskkonna- ja jäätmekäitluse asjatundjaid.

Paikuse jäätmekäitluskeskuse rajamist rahastab 63 protsendi ulatuses Euroopa Liidu ühtekuuluvusfond, finantseerijate hulgas on SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (25 protsendiga) ja OÜ Paikuse Jäätmekäitluskeskus (12 protsendiga). Keskuse loomiseks on kavandatud 115 miljonit krooni.

Hetkel kuum