Tele2 Eesti jätkab panustamist tavatelefoniteenustesse

Romet Kreek 23. juuli 2004, 00:00

Tele2 on tegutsenud Eestis umbes viis aastat, kuid omandatud firmade kaudu ulatub firma ajalugu palju varasemasse aega. Tele2 ostis esimesed osalused Eestis 1999. aastal, mil saadi oma kontrolli alla ligi 20 protsenti Tele2 OÜst, mis oli varem tuntud nime all Levicom Broadband OÜ. Samal aastal saadi ka ligi 95 protsendi Tele2 Eesti ASi omanikuks. Varem teati seda firmat kui Ritabell ASi. Aastal 2001 omandati 100 protsenti Tele2 OÜst ning äsja, selle aasta juulis ka 100 protsenti Tele2 Eesti ASist.

?Tele2 on suutnud edukalt uuendada kaubamärgid, tooteportfellid ja hõivata olulise turuosa nii tavatelefoni- kui ka mobiiliteenuste turul,? ütles Tele2 juhatuse esimees Üllar Jaaksoo. ?Käesoleval aastal sai müüdud kaabeltelevisiooniäri ASile Starman. Internetiteenuste turul on püsiühenduste osas tööd-tegemised alles ees.?

Tele2 pakub firma juhi sõnul hinnaliidrina edukalt mobiiltelefoni-, tavatelefoni- ja internetiteenuseid (valdavalt dial-up). Samuti tegeleb Tele2 OÜ Trigger kaudu tarkvaraarendusega. Ettevõtte majandustulemused on aasta-aastalt paranenud ning leidnud korduvat äramärkimist ka Äripäeva TOP 100s.

?Tavatelefoniäri ei ole tänaseks veel ennast tasuva ärina tõestanud, kuid jätkame panustamist ning loodame ka riigi selgemat huvi väljendamist majandustingimuste loomises konkurentsi tagamiseks,? ütles Jaaksoo.

Tele2 geograafilises jaotuses moodustab Tele2 Eesti ühtse terviku Tele2 tütarettevõtetega teistes Balti riikides, kuuludes samasse piirkonda Venemaaga. Funktsionaalselt on firmal väga tihedad suhted kõikide oskusteabekeskustega, sh tehnika, arvelduste, turunduse, klienditeeninduse, regulatsiooni jne vallas. Eesti üksuse juhid vastutavad näiteks Baltimaades tehnika, arvelduse, IT, klienditeeninduse, sisuteenuste ja üldjuhtimise korraldamise eest.

Tele2 tegemistesse Eestis on kaasatud 170 töötajat, sh 22 inimest tarkvaraarendusfirmas Trigger OÜ, ning ca 65 inimest Tele2 kauplustevõrgus. Peamajas töötab 83 inimest.

Tele2 Eesti töötajaid on aktsiaoptsiooniga motiveeritud, kusjuures osa juhtkonda kogu Tele2 hõlmava programmi raames. Üllar Jaaksool ei ole Tele2 aktsiaid. ?Hoian lahus töö ja eraelu ning investeerin Üllar Jaaksoona riskide paremaks juhtimiseks üldjuhul fondidesse,? lisas firma juht.

Vaadates Tele2 lühiajalugu, on näha ülikiiret arengut. 1993. aastal oli grupi käive alla poole miljardi Rootsi krooni, läinud aastal oli see ligi 37 miljardit Rootsi krooni. Mullu teenis grupp 2,4 miljardit Rootsi krooni puhaskasumit.

Firma juhatuse esimees Lars-Johan Jarnheimer hindas läinud aastat kui ajaloo parimat. Firma tegutses 23 Euroopa riigis ning tal oli 22 miljonit klienti.

Tele2 peab end Euroopa juhtivaks alternatiivseks telekommunikatsioonioperaatoriks, kelle missioon on olla odav ja lihtne telekom kõigi eurooplaste jaoks.

Ettevõtte turuväärtus oli läinud aasta lõpus 56,6 miljardit Rootsi krooni, firmal oli ligi 61 000 aktsionäri. Tele2 suurimaks omanikuks on Stenbeckide meediaimpeerium, millele kuulub umbes 28 protsenti Tele2 aktsiakapitalist ja 55 protsenti hääleõigusest. Pärast meediaärimehe Jan Stenbecki surma on 27aastane Christina Stenbeck hoidmas Tele2 nõukogus investeeringutel silma peal.

Balti riikide ja Venemaa panus Tele2 käibes oli seitse protsenti. Tele2 pole sugugi originaalne, oodates kasvu just Venemaalt ja Ida-Euroopast. Rahavoogude alusel läks pool grupi investeeringutest läinud aastal Ida-Euroopasse ja Venemaale.

Tele2 esimese kvartali käive Balti riikides ja Venemaal kasvas 27 protsenti, 726 miljardi Rootsi kroonini. Keskmine käive tellija kohta vähenes regioonis 129 Rootsi kroonilt 102 Rootsi kroonile kiire laienemise tõttu Venemaal.

Kui vaadata Tele2 investeerimise seisukohast, siis ettevõtte aktsiat ostma veel ei tõttaks. Tele2 aktsia lühiajalise liikumise suund on veel alla. P/E suhtarv 18,6 ei kutsu ka aktsiat ostma.

Analüütikud on andnud aktsiale viimase kuue kuu jooksul kuus ostu-, neli hoiu- ning neli müügisoovitust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing