Kasumisse jõudnud Baltika seni veel ostusoovitusi ei pälvi

Silva Männik 02. august 2004, 00:00

Suprema analüütiku Triin Palge sõnul ei ole Baltika tulemusi vaadates olukord enam kõige ärevam, kuid ometi tekitavad mitmed numbrid küsimusi. ?Müügi poole pealt on asjad positiivsed, kuid kasumi osas tahaks veel kindlust saada,? lausus ta. ?Jälgiksin siiski arenguid vähemalt selle aasta lõpuni ja siis julgeks midagi kindlamat öelda.?

Suurima küsitavusena tõi Palge välja majandustulemustest välja loetava juunikuise kahjumi, millest Baltika oma teadetes vaikimisi mööda on läinud. Viimasel aastal igal kuul täpselt oma tulemusi avaldanud ettevõtte viie kuu puhaskasum oli 4,9 miljonit krooni, poolaasta tulemus küündis aga vaid 1,7 miljoni kroonini.

Ka Äripäeva endine analüütik, väikeinvestor Peeter Stamberg märkis, et Baltika oleks võinud tänavuse ja eelmise aasta juunikuised tulemused ise avaldada ja kommenteerida. Samas on viimastel kuudel Baltika aktsiaid kokku ostnud Stamberg Baltika suhtes siiski suhteliselt positiivselt häälestatud. ?Usun, et hullemad ajad on praeguseks möödas, olukord paraneb,? lausus ta.

Ühispanga analüütiku Meelis Angerma sõnul oli Baltika poolaasta tulemus kindlasti positiivne, kahjumi vältimine oli saavutus. ?Tulemus üldiselt suuri üllatusi ei pakkunud seekord. Kvartali lõpp pidigi hooajalisusest tingitult nõrgem olema,? lausus ta. ?Ootaks ära aasta lõplikud tulemused. Kui Baltika enam ootamatute ja erakorraliste kahjumitega ei üllata, siis võib investeerimisele mõtlema hakata.?

Baltika juhatuse esimehe Meelis Milderi sõnul oli juunikuine paari miljoni kroonine kahjum ettevõttele ootuspärane, sest algasid allahindluskampaaniad. ?Venemaal ja Ukrainas, kus suvi on soojem ja pikem, alustasime allahindlustega juba varem, juuni alguses. Teiste kohtadega tuldi kuskil jaanipäeva ümber järgi,? rääkis ta. ?Müügikäive on olnud väga hea, mistõttu läksime isegi suuremate allahindlusteni.? Milder märkis, et teise kvartalisse jäid ka töötajatele makstud koondamistasud ning lahkumiskompensatsioonid, kokku ühe miljoni krooni ulatuses.

Seoses Venemaa jaeketi lisandumisega suurenesid teises kvartalis rendi ja tööjõukulud, kusjuures võrreldavad tegevuskulud ülejäänud süsteemis jäid esimese kvartali tasemele.

Milderi sõnul Baltika lähikuudel täiendavat investeeringut Venemaale ei kavanda. Küll aga plaanitakse detsembris avada Moskvas 250 ruutmeetri suurune Montoni kauplus, millele järgmisel aastal lisandub veel üks esinduspood.

Samuti realiseerib Baltika Milderi sõnul optsiooni oma Venemaa partneri teise kauplusteäri enamusosaluse ostmiseks. Viimane kujutab endast Uurali ja Siberi piirkondades paarikümnest kauplusest koosnevat ketti. ?Kui uus brändipoodide strateegia osutub edukaks, mida me ise väga usume, siis alustame aktiivse investeeringute plaaniga Venemaale,? lausus Milder.

Meelis Angerma sõnul tundub Baltika plaan Venemaale laieneda mõistlik. Seda arvestades sealset ostujõu kiiret kasvu. ?Poodide avamine ja sulgemine on jaeketi põhitegevuse osa,? lausus ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing