PM: Majaomanikud võivad anda presidendi kohtu alla

04. august 2004, 08:56

Otsus vaidlustada üüri piirmääri kaotav seadus pani õigusjärgsed omanikud kaaluma, kas mitte kaevata president põhiseaduse väidetava rikkumise pärast kohtusse.

«Selliseid koormised, mis on majaomanikele peale pandud, võivad olla vaid ajutise iseloomuga,» põhjendas Postimehele kohtusse kaebamise mõtet Eesti Õigusjärgsete Omanike Liidu (EÕOL) aseesimees Pärtel Tõnsberg. «See, et president otsustas selle seaduse vaidlustada, on häbiväärne tegu.»

Tõnsbergi sõnul on president Arnold Rüütli kohtu alla andmine olnud EÕOLis juba varem jutuks ja lähiajal on kavas koguneda erakorralisele koosolekule, et seda küsimust lähemalt arutada.

EÕOL leiab, et üüri piirmäärad tagastatud eluruumides kitsendavad omanike põhiseaduslikku õigust oma vara vabalt vallata ning mõistlik aeg olemasolevate kitsenduste kaotamiseks on ammu ületatud.

Põhiseaduse asjatundja reformierakondlase Rein Langi hinnangul ei võimalda põhiseadus presidenti kohtusse tõenäoliselt siiski anda. «Presidendi otsus minna riigikohtusse ei ole minu arusaamist mööda kohtus vaidlustatav, sest president on siin kasutanud oma põhiseaduslikku õigust,» selgitas ta.

Langi hinnangul pani president riigikohtu samas rumalasse olukorda, kuna mõistlik oleks langetada kohtuotsus veel enne 1. septembrit, mil seadus peaks jõustuma. Selleks on aeg aga Langi sõnul väga napp.

Riigikohtul on aega presidendi taotluse läbivaatamiseks kuni neli kuud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing