PM: ID-kaardile salvestatakse tulevikus ka sõrmejäljed

05. august 2004, 08:57

Kodakondsus- ja migratsiooniamet hakkab testima uudseid ID-kaarte, mis sisaldavad omaniku digitaalset näopilti ja sõrmejälge.

Kui praegusel ID-kaardil on vaid kontaktne kiip, siis uuel saab olema ka kontaktivaba kiip, kirjutab Postimees.

«Praegu tuleb isiku tuvastamiseks ID-kaart lugejasse pista, kuid tulevikus piisab näogeomeetria ja sõrmejälgede lugemiseks üksnes kaardi näitamisest,» selgitas kodakondsus- ja migratsiooniameti (KMA) peadirektor Mari Pedak.

Uute ID-kaartide kasutuselevõtmine on Pedaku sõnul möödapääsmatu, sest mitmel pool maailmas hakatakse peagi nõudma, et isikuttõendav dokument sisaldaks vähemalt digitaalset näopilti. «Sõrmejälje või silmaiirise lisamine on vabatahtlik,» ütles Pedak, lisades, et sõrmejälje lisamine on Eestil kindlasti plaanis.

Sertifitseerimiskeskuse juht Ain Järv peab digitaalse infoga ID-kaarti loomulikuks nähtuseks. «Tegu on lisaturvalisuse elemendiga, mis võimaldab paljuski automatiseerida isiku tuvastamise protsesse,» lausus ta.

Uus ID-kaart teenib paljude riikide soovi hakata maale sisenemist ja sealt väljumist rangemalt kontrollima. Digitaalsus on oluline just mugavuse pärast: «Nii ei too rangem kontroll inimesele kaasa pikemat ootamist,» selgitas Pedak.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing