EPL: E-politsei süsteem kiirendab kontrollimist

09. august 2004, 08:05

Politsei asus paigaldama 125 autole seadmeid, mis võimaldavad otse patrullsõidukist interneti kaudu liiklejate andmeid kontrollida.

Tipptehnikaga varustatud politseiautod jõuavad teedele ja tänavatele augusti lõpus. Enamik e-politsei pilootprojekti kaasatud 125 sõidukist hakkavad patrullima Tallinnas, ent osa neist saavad enda käsutusse ka Lõuna prefektuur ja julgestuspolitsei, kirjutab Eesti Päevaleht.

E-politsei süsteemi asusid julgestuspolitsei liiklusüksuse esimesed patrullid katsetama möödunud sügisel. Esialgu paigaldati kahte liiklusüksuse autosse sülearvutid, mille abil on võimalik ilma politseikorrapidajaga ühendust võtmata vajaminevaid andmeid kontrollida.

?Testperiood, mis algas kaheksa kuu eest, on tänaseni töös ning esimesed kogemused näitavad, et e-politsei õigustab end täielikult,? ütles julgestuspolitsei korrakaitse osakonna liiklusjärelevalve talituse ülemkomissar Tõnis Sulu.

Praegu on julgestuspolitsei liikluspatrullide kasutuses kaks sülearvutit ja e-politsei programmi toetavat süsteemi, pärast veel 125 sõiduki varustamist vajaliku tehnikaga on kavas liita süsteemi kõik 500 patrullautot.

Politseiameti infosüsteemide arendusbüroo ülemkomissar Andrus Voolaine prognoosis, et 500 politseiautot on e-politsei süsteemiga ühendatud 2007. aastaks. Praeguseks on e-politsei süsteemi loomine maksma läinud 5,5 miljonit krooni. Kõigi vajalike ekipaa?ide ja juhtimiskeskuste liitmine läheb maksma umbes 20 miljonit krooni.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing