SLÕL: Uksefirma pettis ostjaid

10. august 2004, 08:12

Kevadel avatud Ülemiste keskuses tegutsenud uksefirma Scand Metall pettis ostjaid, võttes neilt kauba eest ettemaksu, kuid jättes kliendid pika ninaga.

Nüüd pole heausksetel ostjatel ust ega raha ning firma ükski telefon enam ei vasta, kirjutab SL Õhtuleht.

Tallinlane Fred tellis osaühingust Scand Metall terasest turvaukse juba mais ning maksis kohe ka poole ukse hinnast ehk 3000 krooni ära.

«Firma jättis igati korrektse ja ausa mulje. Neil oli Ülemiste keskuses korralik boks, uksenäidised ja hea teenindaja,» meenutab mees.

Pärast raha maksmist jäi Fred ootama firma töömeest, kes 2-3 päeva pärast pidi tulema ukse mõõte võtma. Fred ootas nädala või kaks, kuid uksemõõtjat ei tulnud. Lõpuks helistas ta vähemalt kolm korda uksefirmasse ning lõpuks saabus ka kauaoodatud mõõdumees. Too teatas, et hiljemalt kuu aja pärast on Fredi kodul uus uks ees.

Kui klient lubatud aja pärast firmasse helistas, lõhnas asi juba kahtlaselt. «Sekretär ütles, et tuli alles puhkuselt ega tea midagi. Üks teine inimene aga teatas, et nad ei tea ise ka, mis firmast saab. Lisaks vahetuvat ka selle omanik või juhatuse liige või...» jutustab Fred.

Murelik mees otsis seepeale Kadaka teelt üles firma kontori ja kirjutas Scand Metalli juhatusele avalduse, milles nõudis ettemakstud raha tagasi. Sekretär aga teatas, et järgmisel nädalal on firma koosolek, pärast mida peab Fred vaid helistama ja uks pannaksegi lõpuks ette.

Mees helistaski kaks päeva jutti, kuid enam ei vastanud ükski telefon. Kohapeal vaatas talle vastu lukus kontoriuks ning ka Ülemiste keskuse müügiesindus oli suletud.

Fred kirjutas seepeale avalduse tarbijakaitseametile ning kavatseb firma peale kaevata nii inkassofirmale kui politseile.

Tarbijakaitseametist teatatakse, et tolle firma kohta on laekunud juba kaheksa avaldust. Ameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski teada on firmas hetkel revisjon.

Krediidiinfo andmetel oli firmal juuliks erinevaid võlgu 153 000 krooni. Ettevõte on äriregistrisse kantud 2002. aastal ning selle põhikapital on 368 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing