Eramaal parkimise eest maksma ei pea

Tõnu Tramm 13. august 2004, 00:00

Tallinna kommunaalameti parkimiskorralduse osakonna juhataja Aado Kuuse sõnul ei laiene Tallinna linnavolikogu kehtestatud tasulise parkimise määrus eravaldustesse. See kehtib ainult linna teede ja tänavate kohta, mille aluseks on teeregister.

Seega: kui näiteks korteriühistu on hoovialuse maa erastanud, siis on juba ühistu enda otsustada, kuidas ta seal parkimist korraldab. Kas laseb seal seista kõigil soovijatel, paigaldab vastavad liiklusmärgid või tõkkepuu. Kui maaomanik soovib oma maatükil parkimise eest hakata raha sisse kasseerima, siis selleks peab ta esmalt registreerima end ettevõtjaks ning taotlema vastava loa linnaosavalitsusest ja linna liiklusteenistusest.

Kuuse soovitab maaomanikel antud teemal tõsiselt mõelda, sest kui talle kuuluval maa-alal ei ole ühtegi parkimist keelavat liiklusmärki, tõkkepuud ega muud sarnast, võib seal südamerahuga parkida kes iganes, mitte keegi ei saa teda takistada.

?Isegi kui parkivad autod hakkavad omanikule närvidele käima, ei saa ta lasta neid lihtsalt niisama ära vedada, ega autoomanikku karistada. Äravedu käib ainult liiklustalituse spetsialisti koostatud akti alusel ja ainult siis, kui selles piirkonnas on vastavad lisatahvlid, mis hoiatavad äraveo eest,? selgitas Kuuse. Auto tohib ilma vastava liiklusmärgita liiklustalituse spetsialisti loal ära vedada üksnes siis, kui see segab tõsiselt teisi liiklejaid, näiteks on pargitud hoovivärava ette.

Tallinna elanikud, kelle elukohaks on rahvastikuregistri alusel Tallinna kesklinn, saavad taotleda autole, mille tehnilises passis on tema nimi, tasuta parkimise kaarti. Seda saab taotleda ühele tänavale ja see tänav ei pea olema sama tänav, kus inimene elab. ?Kui inimene elab näiteks Viru tänaval, siis seal polegi kohta, kus autot parkida. Sellisel juhul valib ta ise, kas laseb kaardile märkida Mere pst või mõne teise tänava,? selgitas Kuuse.

Kui inimene on mõne teise Tallinna piirkonna elanik, saab ta osta parkimiskaardi soodsamalt: kesklinna parkimiskaart maksab 1125 ning südalinna parkimiskaart 1875 krooni.

____________

Falcki väljareklaamitud 21 piletimüügikohast laienenud parkimisalal sai sel nädalal pileteid osta vaid kümnes kohast, selgub linnavalitsuse koostatud aktist. Tallinna parkimiskorralduse osakond heidab Falckile ette sedagi, et tänavatel puudub igasugune teave parkimispiletite müügikohtade kohta ning vaid üks Hansapanga ees töötanud käsimüüja oli kontrollreidil uuest parkimiskorrast piisavalt informeeritud. Ülejäänute kohta seda öelda ei saanud.

Falcki koduleheküljel on lisaks reklaamitavatele piletimüügikohtadele, kust tegelikkuses pileteid osta ei saa, ka muud eksitavat infot. Näiteks informeeritakse inimesi sellest, et südalinna piirkonnas on parkimine ööpäevaringselt tasuline ning sealsamas kõrval on link, mis suunab ostma 2500kroonist parkimise kuukaarti. Tegelikkuses on südalinnas parkimine tasuline samadel aegadel kui kesklinnaski, ehk E?R 7?19 ning L 8?15. Falcki parkimisinfo numbrilt 1911 antud teave südalinnas parkimise kohta osutus siiski tõeseks ning ilmselt oli tegemist kellegi näpuveaga. Falck lubas üleeilsel kohtumisel linnavalitsuses esinenud puudused kõrvaldada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing