Ettevõtted eksivad käibedeklaratsiooni täitmisel

Rivo Sarapik 17. august 2004, 00:00

Kauba võõrandamisel teiste liikmesriikide isikutele ei ole tegemist kauba ekspordiga, selle kohta ei vormistata ekspordi tollideklaratsiooni ja käivet ei näidata kauba ekspordi real lahtris 3.2. Seal lahtris näidatakse ainult selliste kaupade käivet, mille puhul kaup viiakse välja ühenduse territooriumilt. Kauba võõrandamisel teise liikmesriigi maksukohustuslasele koos selle toimetamisega teise liikmesriiki näidatakse käivet käibedeklaratsiooni lahtris 3.1 ?kauba ühendusesisene käive?.

Käibedeklaratsiooni täitmisel tuleks MTA soovitusel jälgida ka seda, et lahtrite 3.1 või 3.2 täitmisel oleks täidetud ka lahter 3. Deklaratsiooni täitmise juhendi kohaselt peab lahtris 3 näidatud summas sisalduma nii lahtris 3.1 kui ka lahtris 3.2 näidatud summa.

Kauba ühendusesisese käibe aruande esitamisel peab selle perioodi käibedeklaratsioonidel olema täidetud lahter 3.1 Aruannet ja deklaratsiooni tuleks ka omavahel võrrelda, et vältida olukorda, kus kauba ühendusesise käibe aruanne on esitatud, kuid selle perioodi käibedeklaratsioonides puudub kauba ühendusesisene käive või vastupidi.

Allikas: Maksu ja Tolliamet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing