Õppelaenu hakkavad andma kõik viis suuremat panka

Inno Tähismaa 18. august 2004, 12:56

Täna lõppenud konkursil tunnistas rahandusministeerium valituks kõik viis õppelaenu väljastamiseks taotluse teinud panka.

Nimetatud pangad on Ühispank, Hansapank, Sampo Pank, Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal ja Krediidipank, teatas rahandusministeeriumi esindaja.

Konkursil võisid osaleda kõik krediidiasutused, kes on tõendanud oma vastavust kõikidele avaliku konkursi tingimustele ning on esitanud konkursi tingimustes loetletud nõuetekohased dokumendid ja andmed.

Õppelaenu andjate valimisel hinnati laenuandja piisavate vahendite olemasolu õppelaenu andmiseks pikaajalise perioodi jooksul, krediidiasutuse töökorraldust ja teeninduspiirkonda, õppelaenu teenindamise kättesaadavust ja mugavust laenusaajale, laenulepingu ja tagatislepingute projektide tingimusi.

Vastavalt õppetoetuste ja õppelaenu seadusele sõlmib rahandusministeerium riigi esindajana hiljemalt 1. septembriks valituks osutunud pankadega õppelaenu andmise korraldamise lepingud. Nimetatud pangad hakkavad alates 2004/2005 õppeaastast väljastama õppelaenu esmakordselt õppelaenu võtvatele isikutele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing