Ministeerium soovib kahekordistada KredExi tagatisportfelli suurust

ÄP 23. august 2004, 00:00

Ministeeriumi teatel toetatakse jätkuvalt noortele peredele ja sundüürnikele oma kodu soetamisel madala omafinantseeringuga laenude väljastamist.

Ministeeriumi majandusarengu osakonna juhataja Ahti Kuninga sõnul on vaatamata sissetulekute kasvule ja pankade poolt pakutavate laenutingimuste paranemisele siiski ka palju noori peresid ja spetsialiste, kellel on raskusi laenu saamiseks vajaliku omafinantseeringu leidmisega.

?Möödunud aastal ulatus nende arv hinnanguliselt ligi kuue tuhandeni. Vajadust täiendava toetuse järele on kergitanud kinnisvarahindade järjepidev tõus. Raskusi laenu saamisega on ka sundüürnikel, samuti on vaja järjest enam suunata vahendeid korterelamute renoveerimisele. Sellest tingituna tuleb jätkata laenutagatiste andmist, mida takistab aga KredExile kehtestatud käenduste limiidi täitumine,? lausus Kuningas.

Selle nädala alguses saadetakse teistele ministeeriumitele kooskõlastamiseks ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seaduse muudatusettepanekud, mille kohaselt soovitakse tõsta KredExi eluasemelaenude tagatisportfelli mahtu seniselt 700 miljonilt 1,4 miljardi kroonini. Lõpliku otsuse tagatisportfelli suurust sätestava võimaliku seadusemuudatuse kohta langetab Riigikogu.

Majandusministeeriumis koostatud analüüs näitab KredExi toetust vajavate noorte perede ja spetsialistide arvu mõningast vähenemist, sest sissetulekute kasvu tõttu on paljud pered võimelised ka ilma lisatagatiseta täitma pankade kehtestatud laenutingimusi. Seda tendentsi aeglustab aga kinnisvarahindade kasv, mille tõttu keskmised laenu mahud suurenevad. Prognooside kohaselt hakkab KredExi pakutavate noore oma kodu ja noore pere laenutagatiste maht rahaliselt vähenema alles peale 2007. aastat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing