EPL: Paldiskist jõuavad Baltimaade turule tuhanded autod

25. august 2004, 08:08

Paldiskisse kerkiv autode logistikakeskus, mis hakkab varustama Balti riike tehasest tulnud sõidukitega, alustab tööd oktoobri lõpus.

Hetkel rajatakse Paldiskisse autode laoplatsi ning ettevalmistuskeskust. Projekti vedava OÜ Majato juhi Mart Kõpperi sõnul on platsi suurus 3,4 hektarit. Sellele lisandub esimeses etapis ettevalmistuskeskuse 730 ruutmeetri suurune katusealune pind, mis tulevikus vastavalt mahtude suurenemisele kasvab. Maksimaalselt on arvestatud kuni 2500 ruutmeetri suuruse katusealuse pinnaga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Varustuskeskuse projektiga on hetkel seotud vaid OÜ Majato. Samas ei välista Kõpper, et tulevikus kaasatakse mõni partner. Paldiski logistikakeskuse vastu on varem huvi üles näidanud ka Soome logistikafirma John Nurminen ning Veho.

Eesti Päevalehe andmeil on kerkiv autode varustuskeskus muutnud närviliseks Soome Hanko sadama, kus asub samuti vastav keskus.

Kõpperi sõnul pole OÜ Majato samas huvitatud vaid Baltimaade autodega varustamisest ? lootused on seatud ka Venemaa turule.

OÜ Majato juhi sõnul hakkab tulevikus Paldiski varustuskeskusest läbi veerema 15?20 000 autot aastas.

Esimese aasta ootused on seatud 7000?8000 sõidukile.

Varustuskeskuses hakkab tööle umbes 30 inimest. OÜ Majato esialgne investeering keskuse rajamisse ulatub miljoni euro ehk 15,6 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing