Virumaa Teataja: Ametiühing tekitas segaduse

25. august 2004, 08:29

Haljala ettevõtte ametiühingu juhatuse liige süüdistab asutuse juhtkonda alusetutes karistustes, mille tegelik põhjus peitub ametiühingu loomises.

Eve Veerva asus tekke ja patju valmistavasse OÜ-sse Baltic Fibres tööle detsembris. Katseaja lõpuni ei olnud tööandjal Veervale midagi ette heita, tubli töö eest kiideti. Pahandused algasid mai keskel, kui Eve Veerva hakkas rääkima ideest luua 170 töölisega asutusse ametiühing, kirjutab Virumaa Teataja.

Samal ajal kuulduse levimisega ametiühingu asutamisest algas äkiline distsiplinaarkaristuste sadu. Mai lõpust juuli keskpaigani sai Eve Veerva 11 käskkirja ja distsiplinaarkaristust. Selle aja sisse mahtus kahe nädala pikkune kollektiivpuhkus.

Ametiühingu asutamiskoosolek toimus 18. juulil. Kohal oli 14 inimest, kellest 11 astus ühingu liikmeks. Eve Veerva valiti juhatuse esimeheks. Järgneva paari nädalaga kogunes 45 liiget.

28. juulil jäi Eve Veerva haiguslehele. 3. augustil saatis OÜ Baltic Fibres tööinspektsioonile avalduse Veervaga töölepingu lõpetamiseks.

?See asi on ikkagi ametiühinguga seotud,? kinnitas Eesti ametiühingute keskliidu Lääne-Viru büroo juhataja Andres Mandre. ?Kahjuks on see nii, et meie ettevõtetes tekitab ametiühing allergilist reaktsiooni ja uutelt töötajatelt võetakse vaikimisi lubadus ühinguga mitte liituda.?

Kergetööstustöötajate liidu värbaja Marge Eiert, kelle poole Eve Veerva abi saamiseks pöördus, väitis, et näeb probleemide ilmnemise ainsa põhjusena ametiühingu loomist. ?Tööandja eelistab vaikseid tossikesi, kes ei julge enda kaitseks välja astuda ja kui üks inimene suu lahti tegi, siis astuti talle kohe pähe,? tähendas Eiert, kes külastas Baltic Fibres ametiühingut nädal pärast selle asutamist ning on toimuvaga pidevalt kursis olnud.

?Kolme katseajal ametiühingusse astunuga on seal ettevõttes lepingud lõpetatud,? tõi Eiert esile, lisades, et vähemalt Virumaal on targem katseajal mitte ühinguga liituda. ?Seadus ei kaitse katseajal töötajat, samas ametiühing teeb kõik, et lihtsale töölisele appi tulla,? lubas Marge Eiert.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing