Koduarvuti avab lapsele maailma

Alar Pardla 26. august 2004, 00:00

Enne arvuti ostu tasub läbi teha korralik eeltöö ? milleks konkreetset arvutit on vaja?, ning vastavalt sellele valida ka arvuti parameetrid. Arvuti, millega surfatakse internetis ja tehakse vahel mõni kirjatükk või arve, saab hakkama palju aeglasema protsessoriga kui masin, millega plaanis teha 3D- graafikat või videotöötlust.

Kui arvutit kasutatakse palju meelelahutuseks, tasub mõelda korraliku helisüsteemi ning suure diagonaaliga monitori ostmise peale. Mängude puhul on olulisem monitori diagonaalist hoopis 3D-videokaardi jõudlus. Monitor on osa arvutist, mille ostmisel ei tasu rahaga koonerdada. Vananeb ju monitor võrreldes teiste arvutidetailidega palju aeglasemalt. Paar aastat vana arvuti võib tunduda aeglane, paar aastat vana kvaliteetmonitor võib aga endiselt väga head pilti näidata.

Kuigi tavaliselt ostetakse koju arvuti, abistamaks õppimisel ja kasutamaks internetti, leiab tihti koduarvuti palju kasutamist just meelelahutuskeskusena. Vaadatakse filme ning mängitakse mänge. Kodurahu ning heanaaberlike suhete säilitamiseks tasub soetada ka korralikud kõrvaklapid.

Seoses kooliaasta algusega teeb enamik arvutifirmasid vastavalt hooajale eripakkumisi. ML Arvutid alustas reklaamikampaaniaga 24. augustil, suuremat ostmist eraisikute poolt on aga arvutipoe Enter juhataja Heiki Hõimoja sõnul oodata alles septembri esimesel nädalal, kui kliendid on reklaame juba mõnda aega näinud.

Kes kogu arvutiraha ei taha korraga välja käia, võib osta ka liisinguga. Liisida saab uut arvutit pea igast firmast, kuid liisingu tingimused erinevates firmades varieeruvad.

Näiteks kui ML Arvutid rõhub oma kampaanias nullkroonisele sissemaksele, siis nende konkurent Klisseran, tuntud ka kui K-Arvutisalong, meelitab hoopis 0% intressiga. Mõlemal juhul on null see number, mis kliendile meelde jääb ja üritab tema otsust firma kasuks kallutada.

?Mikromaailmas on kooliaasta algusega seoses pakkuda kuus erinevat soodushinnaga kampaaniaarvutit hindadega 8980 krooni kuni 13 815 krooni. Kuigi arvutitega tuleb kaasa tarkvara ? näiteks DVD-filmide vaatamiseks, CDde kirjutamiseks ja viiruste tõrjumiseks ? ei ole arvutites installeeritud operatsioonisüsteemi ? kliendil võib Windowsi litsents juba olemas olla,? kommenteeris firma valmisolekut esimeseks septembriks tegevjuht Peeter Trutsi.

?Iga komplektiga tuleb õpilasele või õpetajale kingitus. Õpilastele, õpetajatele ja tudengitele koos kooliarvutiga fotoprinter Lexmark Z815, MS Encarta 2004 ja õlakott Reebok koguväärtusega umbes 3000 krooni,? lisas Trutsi.

?Ordi pakub hetkel viit mudelit soodushinnaga,? ütles ASi Ordi juhataja Sulev Sisask.

ML Arvutite kampaaniaarvutitega on kaasas tasuta veebikaamera ning liisingu sissemakse on null krooni. Liisingu pakkumine tekitab klientides usaldustunnet ning toob firmasse kliendid, kes muidu ostaks odavama arvuti mõne konkurendi juurest. Jaemüügis ei saa oma toodet ainult parameetrite ja hinnanumbri järgi müüa. Kliendile tuleb näidata oma toote selgeid eeliseid ? ja seda see null ka on!

Kui arvuti juba liisinguga osta, tasub üldiselt osta võimsam arvuti, et ei tekiks liisinguperioodi lõpus tunnet, et miks ma küll seda liisingut maksma pean, kui ?see? on aeglane, ?too? ei tööta hästi ja laps ka vingub kogu aeg.

Hetkel pakume kahte kampaaniaarvutit, mis on erineva jõudlusega, kuid sama kuumaksuga ? 490 krooni kuus. Lihtsalt ühel on liisinguperiood kaks aastat ning teisel arvutil kolm aastat. Kui peres on kasvamas teismeline noormees, kes jagab natuke rohkem internetist, multimeediast ja mängudest, ostetakse üldiselt ikka kallim arvuti. Liisimise puhul ongi määravaks kuumaksu suurus, liisinguperioodi pikkus on vähem tähtis. Kliendil on vaimusilma ees mingi eelarve ja ta arvestab, mitu krooni kuus ta oma arvuti peale jaksab iga kuu kulutada. See, kas igakuine kulu kestab kaks või kolm aastat, on vähetähtis.

Sülearvutite hinnad peavad veel natukene alanema, siis on ka nende liisinguga ostmises oodata suuremat kasvu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing