Ülo Toomsalu • 26. august 2004 kell 6:07

PM: Maaharijad ootavad riigilt abi

Põllumehed ootavad kannatamatult ministeeriumilt ilmastikust tingitud kahjude arvestamiseks loodud komisjonide töö algust.

Komisjonide nimekirjad olid koos juba paari nädala eest, kuid ministeeriumis ei ole need ja kahjude arvestamist ning hüvitamise korda puudutavad eelnõud veel kinnitatud, kirjutab Postimees.

«Kahjude hüvitamise süsteemi käivitamine on jäänud venima, kuigi sellega oleks võinud kiiremini algust teha,» ütles Tartumaa Põllumeeste Liidu juht Jaan Sõrra. «Komisjonide nimekirjad tuleks kiiremini avalikustada, et inimesed teaksid, kelle poole oma murega pöörduda.

Põllumajandusministeeriumi põllumajandusosakonna juhataja Mai Talviku sõnul peaks nimekirju sisaldav eelnõu selle nädala lõpuks ministri allkirja saama ning siis saavad inimesed tööga alustada. Ülevaate kahjude ulatusest ning toetusvajadusest peavad komisjonid eelnõu kohaselt esitama 1. oktoobriks.

Sellega, et ministeeriumis on hakatud looma püsivat korda, mis paneks paika ilmastikukahjude mõõtmise ja hüvitamise korra, on põllumehed rahul. Seni on igal aastal kehtestatud omaette kord, kuidas eri kahjusid arvestada ning ühtset alust selleks ei olnud. Viimasel põhjusel on omakorda veninud toetusraha määramine ja väljamaksmine.

Hetkel kuum