Internet aitab turiste hoida ja teenida

Veljo Haamer 31. august 2004, 00:00

Esimeseks oluliseks põhjuseks interneti sisseseadmiseks hotellides ja kohvikutes on turistide soov lähetada kodustele digitaalfotoaparaadiga tehtud pilte. Kaasaegses hotellis nagu SAS Radisson paikneb traadita interneti teenus igas hotellitoas. Kommunikatsioonivõimaluse olemasolu väärtustavad iseäranis ajakirjanikud ja ärituristid. Internetiseeritud hotelli fuajeebaar ja kohvikud muutuvad kiiresti kohtumispaigaks, kus diskussioonid vältavad hilisööni, nagu kinnitab hotelli SAS Radisson kogemus.

Kui hotellis on eraldi internetiühenduse pakkuja (ISP), nagu näiteks hotellis Olümpia, on traadita interneti ehk WiFi teenus tasuline. Kui aga võrgu loob hotell, siis sisaldub teenus majutuse hinnas. Nii on see näiteks hotellides Susi, Tatari 53 või Sangaste, Taagepera ja Kubija hotellides.

Ettevõtjal on mõttekas traadita internet paigaldada - ta investeerib kuni 5000 krooni, kuid võidab rahas külastajate pealt rohkem. Uutes pihu- ja sülearvutites, mobiiltelefonides ja fotoaparaatides on WiFi teenus integreeritud ja tarbijaskond kasvab. Näiteks Tartu Lõunakeskus ja Wilde Pubi Tartus ning kohvik Moskva ja Pegasus Tallinnas on WiFi tehnoloogia arenguga ülimalt rahul, sest arvutiga inimesed on muutunud püsiklientideks ega lahku hetkekski.

Samas pole tarvis karta, et tasuta internetti asuvad pruukima juhukülalised, kes kohviku või hotelli teenuseid ei tarbi. Ligipääs internetile on võimalik siduda ostut?ekiga: tasuta internetti saab kasutada vaid ostu sooritaja või püsikliendi kaardi omanik.

Konverentsiturismi puhul on WiFi meedium, mida lektor kasutab oma ettekande esitamiseks. Lektor viitab veebiaadressile ja üleskirjutamise vajadus puudub. Just sellel põhjusel on edukad konverentsikeskused nagu Viru, SAS Radisson ja rahvusraamatukogu oma konverentsisaalid traadita võrguga katnud. Turismitaludes aitab WiFi võrk internetiseerida kogu talu territooriumi tervikun. Taoline projekt on teostunud Metsavenna talus Võrumaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:41
Otsi:

Ava täpsem otsing